yerlİ malı yurdun malı

Yerli Markalar

 

Listede olmayan yerli markalarımız kısa bir süre içerisinde eklenecektir.

Markaların üzerine tıklayarak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Reklamlar

295 Yanıt to "Yerli Markalar"

su markalarını göremiyorum listede, niksar, erikli gibi. yerli malı olarak bildiğimiz aytaç da yok listede. sadece ithalat yapan yerli markalar mı bunlar?

önerinde haklısın, en kısa zaman da eklenecektir, teşekkürler

Burda kozmetik ürünlerine hiç yer verilmemiş oysa butür ürünler günlük hayatımızın tümünü kapsıyor bu Türk markaları hakkında da bilgi verirseniz çok sevinirim…

size birkaç sorum olacak
öncelikle yerli malı kullanımında yeterli bir duyarlılık yok.bunun için gerekli reklam ve türk mallarının ön plana çıktığı bir işlem göremiyorum. bunun için trt ve diğer tv programları birşeyler yaparsa türk malının önemi artacaktır.bunun için siz yetkililerden rica ediyorum.

ikincisi ise herzman türk malına önem vermiş birisiyim.bir ürün alırken borkod konunun 869 olduğuna bakıyorum.ama bazı barkodlarda 869 kodu varken aslında ithal edilmiş.yani türk malı değil. bunun nedeni nedir? yokda bu konunun ardında art niyet aramak gerekirmi?

üçüncü sorum ise borkod kodu 869 olduğu halde türk malı diye bir yazıyıda göremiyom. bazılarında var ama bazılarındada yok. türk malı olanların hepsinde türk malı diye bir yazı olursa ve bu mecburi olursa daha iyi olacaktır.aksi taktirde türk malımı yoksa değilmi diye tereddüt ediyorum.

son sorum ise tüm türk mallarını bu sitenizde yaynlarsanız çok sevinirm.
şimdiden türk malını özendiren ve bunun için çalışanlara ve yetkililere teşekkür ederim.

Sevgili Muhammet, önce ilginden dolayı sana teşekkür ediyoruz. Sorularına memnuniyetle cevap veriyoruz.

-Yeni sitemizde tv kanallarıyla irtibata geçerek yerli malı ve öneminin anlatılacağı programların yayınlanması için görüşmelerimiz olacaktır.

-869 barkod koduyla ilgili yazımızda belirtmiştik, ithal olan bir ürünün 869 barkod koduyla satılması tamamiyle tüketicilerimizi yanıltan bir boşluktur. Bu boşluğun giderilmesi için ilgili kurumlarla görüşmelerimiz olacaktır.

-Türk malı ibaresinin yazılması ve 869 barkod kodunun tam anlamıyla ülkemizde üretilen ürün ve hizmetler için kullanılması durumunda, tüketicilerimize tüketim tercihleri konusunda büyük kolaylık sağlayacaktır.

Senin gibi düşünen bir çok vatansever arkadaşlarımızı aydınlatmak ve bilinçlendirmek için yeni sitemizde daha doyurucu bilgilere yer vereceğiz.

çok ihtiyacım olan ödevimi yaptım bu siteyle ama bazı markalar yerlimalı değildir o markaların kaldırılsa daha iyi olur.

Yerli markalara yönelelim ama özeleştiriyide elden bırakmayalım yani yabancı firmalarla daha iyi rekabet için kaliteyi sürekli arttırmamız lazım.Ben yerli markalardan almaya özen gösteriyorum ama dayanıklılık ve fiyat performansta önemli tabiki.

Merhaba oncelikle tum turk mallarinin listesini bir an once sitenizde gormek istiyoruz.ve herkesin yerli mal kullanmasini burdan sizin araciliginizla onemle rica ediyorum.869 la baslayan barkotlu urunlerin sahipleride Turk ve kesin Turkiyede uretilmis oluyor degilmi,,,cunku ben turk mali yazanlari ve barkotlari 869 yazanlari almaya calisiyorum.Ancak bazi markalarin aslinda turk mali olmadigini ogrendim.bir kandirmaca yada yanlislik olabilirmi

Sevgili Nurçin, bilinçli bir tüketici olmandan dolayı sana teşekkür ediyoruz.

-869 barkod koduyla ilgili yazımızda belirtmiştik, ithal olan bir ürünün 869 barkod koduyla satılması tamamiyle tüketicilerimizi yanıltan bir boşluktur. Bu boşluğun giderilmesi için ilgili kurumlarla görüşmelerimiz olacaktır.

-Türk malı ibaresinin yazılması ve 869 barkod kodunun tam anlamıyla ülkemizde üretilen ürün ve hizmetler için kullanılması durumunda, tüketicilerimize tüketim tercihleri konusunda büyük kolaylık sağlayacaktır.

herşey iyi de, apoyu saklayan italyan mallarına da boykot yaptık noldu? iki ayda unutuldu. HAtta başbakan italya başbakanıyla kanki.Biz boykotu başbakana mı yaptık italyan parlementosu ve ekonomisine mi?
Fransa’ya boykot yaptık ama milyon dolarlık uçak siparişi veriyoruz. Filistinliler silahları israillilerden alıyor. Herkes en yeni çıkan ithal cep telefonlarını maaşlarından fazla para vererek kapış kapış alıyor. Nokia ‘yı fin markası biliyordum. Neyse. AMa kimse arçelik yada vestel cep telefonu almıyor aranızda dimi. İnsanları harekete geçirmek güzel ama o ilk insanın kendiniz olması şartıyla. Yoksa dostlar alışverişte görsün hesabı kısa vadeli işlerle uğraşmayın. Laptopunuzu da , telefonunuzu da, televizyonunuza da yerli malı alın. DAndik mandik. Ama samimi olduğunu herkesten önce kendinize ispatlayın.

Sevgili Yavuz, bizler vatan sevgisinin ne anlama geldiğini bilen inanmış bir ekibiz. Bu bir ideolojidir, herkesin bu oluşuma katılmasını elbette ki bekleyemeyiz. Ama şunu çok iyi biliyoruz ki, biz ve bizim gibi düşünen ve bu düşüncelerini düşüncede bırakmayarak uygulayan milyonlarca kişiyiz. Ülkemiz insanlarının emeğini ve alınterini hiç bir şeye değiştirmeyiz. Amacımızın ne olduğunu lütfen diğer yazılarımızı okuyarak karar verin. Saygılarımızla.

arçelik arko evyap yahudi bilginize

ama bakın arkadaşlar bu firmaların çoğu gene israillli şirketlerin elinde bizler de kendimize çeki düzen vermezsek ! bu firmalarda artık israilin olur
sizler bilgisayar kullanıyorsunuz evetmi evet niye sorduğumu sizde biliyorsunuz işte

pardon ama bu şirketlerin çoğu türk şirketi değil …
oranlarının büyük çoğunluğu arap veya yunanlılara satılmış durumda.. misal ülker

selamünaleyküm türk üreticisi mado ikbal ve arnavutaliustadondumaların koymanızı rica ederim site ismini yazdım logosu orada foreman aliusta

koton, ülker, iş bankası, beko, anadolu sigorta gibi firmaların artık yerli sermayeli ürünler olduklarını düşünmüyorum. ha, bana artık ekonominin global fikirli olduğunu söyleyebilirsiniz elbette doğru. fakat kendinizi sömürge haline getirip, boynunuza bir yular geçirip sapını bir kaç yahudinin eline vermekle global fikirli olunmaz. türkiye iş bankası diyorum ben. benim çocukluğumdan beri dikkatimi çeker. madem türkiyenin iş bankası, neden orada “iş” ifadesini i$ diye kullanıyor. yani bu amerikan baskısı altında olduğunu kabul etmektir. bu psikolojik savaşa 1-0 mağlup başlamaktır. yani bu şirketin sermaye sahiplerinin bunu kasten yaptıklarını düşünüyorum. aynı şekilde diğer firmalarda da böyle oyunların döndüğünü düşünüyorum….

nurcin’e cevaptır: Ben eczacıyım, bütün (ithal ve yerli) ilaçların barkodu 8699 ile başlar. Eğer barkodda böyle bir ülke kodlaması varsa, belki “Türk malı” değil de; “Türkiyede pazarlanan ürünler” olabilir. Sevgiler.

kusura bakmayın arkadaşlar biz hep kendimiz suçluyuz hep kalite ve güzel diye bile bile israili zengin ettik ve şimdi avrupa birliği diye yırtınıyoruz şimdi filistinin başında yarın bizim bu kadar zulmün suçu ses çıkarıp baş kaldırma makmı bütün islam ülkelerine sesleniyorum eski dosyaları kapatıp islam birliği kurmanın zamanı geldide geçiyor şimdi hadi çıkarlarımızı bir köşeye bırakıp birlik olalım DİB(Dünya İslam Birliği)

öncelikle yerlimalı yurdun malı yetkililerine ve buraya bakıpta düşünceli değerli arkadaşlara çok teşekkür ederim.bu siteey ilk baktığımda ya birkaç kişi yorum yazmıştı nekadar az kişi yazmış diye hayıflanıyordum.ama gün geçtikçe burada olan yorumlar artacaktır buna inanıyorum.değrli arkadşlar sizi çok küçükte olsa aydınlatmak istiyorum.tabiki herşeyden önce türk olarak türk mallaı kulanmak bizim en önemli vazifemiz.yukarıda dedklerinize göre bazı işte mallar türkl malı değil neden arçelik veya vestel vey dğer türk mallarından alımyoruz onlardan alalım vs.denilyo aldıklarımzın çoğu tabiki dış ülke özlliklede israil ürünleri.ama bakıyorum bir bilgasayrın %100 türk mali olması imkansız.en azından bir mirosoft bizim değil.çogünu çinden veya koreden getirtiyoruz.dış ülkenin bilgisayrlarına bakıncada aynı yüzde yüz jopan değil.yok parçasının birtanesini diğer ülkelerden getirtmiş.yine bakıyorum büyük firmalar olsa dahi vestel casper arçelik bir cep telefonu çıkarmamış.bunun için dğerli türk iş adamlarımızdan büyük ilgi bekliyorz.türk mali dandik diyenler aslında türk malımız çok kaliteli.çünkü bir arçelikte vestelde herhangi bir sorun görmedim.ama tabiki herşey maliyetine bağlı sen gider 10 liralik bir ürün alırsan 10 gün güder.bu her yerde aynıdır.herşeyden önce türküz ve türkün türkten başka dostu olmadığını unutmayalım.yerli malı kullanırsak türkler yani bizler yüceliriz.saygılarımla.

Bence yanılgıya düştüğümüz en büyük nokta, bir ürünün gerçekten dış sermayeli mi ya da bir karalama kampanyasına kurban olup olmadığının bilinmemesidir. Şirket hisselerinin kimlere ya da hangi ülkelere ait olduğunun bilinmesi bir çıkış yolu olabilir. Mesela, ülkerin yerli malı, etinin ise yabancı sermayeli olduğuyla ilgili genel bir kanı var. Ama tam olarak ikisinin de hisselerinin kime ait olduğu meçhul… bilenler varsa lütfen paylaşsın. Bu anlamda LCW karalama kampanyasına dahil edilmişti. Ama bu şirkette çalışan arkadaşımdan gerçekten böyle olmadığını ve yerel sermayeli olduğunu öğrendim. LCW ile hiçbir alakam olmadığı gibi aklama yapmadığımdan da emin olabilirsiniz. Başka firma, kurum, kuruluş, marka hakkında bilgisi olanların, sağlam kaynaklardan aktarmasını temenni ediyorum. (firmalarda çalışanların öncelikleri gibi…)

ulu önder MUSATAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN bir sözünü paylaşmak istiyorum.
“Bizim başka milletlerden hiç bir eksiğimiz yok. Cesuruz, zekiyiz, çalışkanız, Yüksek amaçlar uğrunda ölmesini biliriz.”

çok tsk ederim kardeşim ona buna ihtiyacımızın olmadığını hatırlattığın için

yukarıda yerli malı olarak gösterilen markalardan birkaçı başka sitelerde israil veya yahudi malı olarak gösteriliyor.
buna istinaden biz sizin türk malı dediğiniz veya diğerlerinin yahudi malı dediği markaların esasen kime ait olduğunu nereden bileceğiz?
örnek vermek gerekirse; arçelik,beko,tamek, dimes markaları, http://www.boykot-israil.org/sirketler.htm sitesinde israil malı olarak zikredilmiş. bu tezat hakkında bir bilginiz var mıdır?

Sevgili Mustafa, linkini verdiğiniz siteyi inceledik bahsettiğiniz yerli markalarımızın isimleri burada yer almamaktadır. Konuyla ilgili kısaca bilgi vermemiz gerekirse bu markalarımız yerli sermaye ile kurulmuştur ve ülkemizin firmalarıdır. Yeni sitemizde tüm sorularınıza ve yerli malı konusunda daha ayrıntılı bilgilere yer vereceğiz.

Yerli markalardan SETCARD firmasını unutmayın lütfen. Yaklaşık 1 Milyar dolarlık yemek kartı pazarında Fransızlara karşı tek başına mücadele veren tek Türk firmasıdır. POS alt yapısını kendileri kurduğu için 3 Fransız firması Sodexho TicketRestaurant ve Multinet (Multinet Türk firması gibi gözükür ama sahibi Hayyam Gariboğlu Fransızlara satmıştır) bu firmaya karşı pazarda birleşmiştir. SETCARD çok güçlü bir Türk firmasıdır ve bu pazarın tamamına hizmet edecek alt yapıya sahiptir.
1 Milyar dolarlık yerli sermaye Fransızların elinde kalmamalı. !!!

su markalarından erikliyi de nesle aldığını duydum artık oda TÜRK malı olmaktan cıktı.

869 barkod koduyla ilgili yazımızda belirtmiştik, ithal olan bir ürünün 869 barkod koduyla satılması tamamiyle tüketicilerimizi yanıltan bir boşluktur………..

Nestle – nesquik TÜRK maLı değildir… VE BİR ÇOK MARKA…

FAKAT TÜRKİYE de ÜRETİLDİĞİ İÇİN nestle GİBİ BİR ÇOK İSRAİL VE AMERİKAN MARKALARININ BARKODLARIN DA BİZİM BARKOD NUMARAMIZ (869) YER ALMAKTADIR….

BU ŞEKİL DE YAZDINIZ BİLGİ israil e DAHA FAZLA KAZANC GETİRİR…

ÜRÜNLER TÜRKİYE DE ÜRETİLDİĞİ İÇİN BİZİM BARKOD NUMARAMIZ YER ALMAKTADIR..

Sevgili Seny, yerli malı kavramı devlet tarafından bu ülkede istihdam yaratan ve ülkemizde üretilen ürünleri kapsamaktadır. Sitemizin amacı yayınladığımız yerli malı markalarımızın ülkemizin girişimcileri tarafından yaratılmış olmasıdır. Dikkat ederseniz bahsetmiş olduğunuz yabancı sermayeli markaların üretimini ülkemizde yapmış olmalarına rağmen sitemizde yer vermedik. Bu önemli konuyu gerekli kurumlarla görüşerek çözüme ulaştıracağız tabii ki sizlerin desteğiyle. Kısaca yabancı markaların üretimini ülkemizde yapmalarından dolayı 869 barkod kodunun verilmesi söz konusu, bizlerde bir çalışma yaparak hangi ülkenin firmasıysa o ülkenin barkod kodunu yazmalarını sağlayacağız.

Bize gelen e-postalarda (filistin için bu malları almayın) arçeliğin adıda geçiyor.Yoksa Amerika ya da israilin ortaklığı ya da hissesi mi var.

Arkadaşlar exper bilgisayar da yerli malı değil mi?Listede yok.

yazık bu milletin kaynaklarına çok okuyalım ve yahudi mallarını almayalım bir sabunumuz dahi yok bitlencez hayudi malı almayalım

esselamun aleyküm arkadaşlar ya arkadaşlar kiminiz çok hoş yaklaşmızsınız kiminiz biraz ümmitsiz ve sitemli tamam hepinizde haklısız ama şunu unutmayalıM İbrahim aleyhisselamın yangınını söndürmeye çalışan serçeyi; ya bunlar hikayi diilki bizim için mütiş örnek …..biz elimizden geleni yapalım önlem bizden takdir ALLAH,tan.son olarak unutmadan Bi kibrit bi orman yakar dimi e öyleyse durmak yok……… 🙂

LİSTEDE BULUNAN BAZI FİRMALARIN DAHA DİKKATLİ İNCELENEREK DÜZENLEME YAPILMASI KANATİNDEYİM.
HERKES KENDİSİNİ BİLİYOR EMİNİMKİ.

HERKES EVİNİN ÖNÜNÜ SÜPÜRMELİ AÇISINDAN BAKARSAK
TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN OLMALIYIZ.

BİZDEN OLAN CAN DOSTLARA SELAM OLSUN

ARÇELİK VE DYO BOYA İSRAİL FİRMALARIDIR.LİSTEYİ DÜZELTELİM DERİM…

BEKO YU DA KALDIRIP,BİM MARKETLERİ KONULABİLİR,

bence güzel türk malları alalım

yerli malı diye ülkeri kullanıcağıma yabancı mal kullanırım…

bir suru internet sitelerine baktim oralarda israil urunu diye okudularim bu sitede turk mali diye gosteriliyor ben de sasirdim hangisine ve nasil inanacagiz

ben tamekide israil malı diye duymuştum. kontrol ederseniz sevinirim.

Sayın firestarter

“yerli malı diye ülkeri kullanıcağıma yabancı mal kullanırım…”

demişsin.Niçin böyle dedin.Halbuki ben özellikle ülkeri tercih ederim.Bildiğin bişey varsa bizmle paylaş ki,bizimde haberimiz olsun.Gerekirse vazgeçerim.

merhabalar arkadaşlar öncelikle teşekkür edeirm bu çabanız için. bende çok dikket edenlerdenim alış veriş yaptığım marketten aldığımürüne kadar ama hepsini ezberlememiz mümkün olmuyor.mesela geçen sene arçelik marka beyaz eşyalarımı yeniledim ve bu sene öğrendim ki bize ait değilmiş çok üzüldüm ama parasını ödedik bir kere
yediğim yemekten aldığım herşeye bakarım her zaman derim biizm olsun kötüde olsa.damak tadını değiştiremeyenler coladan vaz geçemiyorlarmışmışmış ben bunlara acıyorum doğrusu daha boğazını tutamayanın ülküsü olbilir mi.
neyse iki sual
bim marketi hakkında bilgi istiyorum bir kiiden duymuştum ama inanmamıştım şimdi buradada bir arkadşaımızdan duydum.bim kimindir kime aittir yerli ve müslüman diye bilip oradna tarcih ediyorum ben genelde ama varsa bildiğiniz bişey aydınlatn lütfen
ikinciside eti marka
ben yılalrdır eti markasından ısrarla kaçınırım çocuklarımızda bile yer etti almıyorlar.ambleminde bile yahudilerin benzeri bir işeret var .eti nedir yani yanlış mı biliyorduk bizler yılalrdır
lütfen aydınlatırmısınız bilen varsa ayrıntılı
teşekkür ederim

tıpkı boykot etmemiz gerekenler gibi bir afiş halinde almamız gerekenleri hazırlayabilirseniz daha faydası olur bence..ama emin olun olmaz mı?tamek boykot listesindede var,yerli malı listesinde de..sevgiler.

bu markaları desteklemek bunları kullanmakta bir vatan borcudur aarkadaşlar

merhabalar,ben de fanatik derecesinde yüzde yüz türk malı kullanmayı hedefleyen biriyim.çocuk bezinden bulaşık deterjanına kadar bütün temizlik malzemelerinde BİNGO markasını tercih ediyorum.HAYAT KİMYA bağlı olduğu firma.Yayınlanan markalar arasında da yok bu isimler Araştırdığıma göre KİĞILI sahiplerininmiş.Günlerdir araştırdım bu firmalar yüzde yüz türk sermayeli mi diye fakat içimi rahatlatacak kesin bilgiye sahip olamadım.bilgisi olan arkadaşlardan acil yardım bekliyorum.arkadaşlarıma ARİEL DANONE kullanmayın dedikçe verdikleri cevap şu oluyor”Amaaan ariel kadar iyi yıkayan başka deterjan mı var,aman biz mi kurtaracagız.”vallahi pes diyorum yıllardır domuz katkılı yiyecekleri yedire yedire milleti şuursuz hale getirdiler.Bakalım ne zaman kendimizi düşünmekten uyuşukluktan kurtulacağız

sonuna kadar boykot edıyorummmmmmmmmm

israilin mallarından uzak duralım türk malları kullanalım lütfen

günlük hayatta kullamdığımız ürünlerbebek bezleri kozmetik temizlik ürünleride yayınlarsanız iyi olur bazı markalar ortak olduğu için yürk malı diye yazıyor tamek nestle gibi ortak olan markalar hakkında bilgilendirirseniz daha dikkatli ve bilinç li tüketiriz . israil bir sakız parasıyla bu kadar geliştiğine göre birkaçyıl sonra türk malı diye birşey kalmaz lütfen bilinçli alış veriş yapalım teşekkürler

ya burda etide var oda yabancı değilmi collezine kinetix casper lescon bunlarda değilmi cvp yazrsanıs sevinirim

yaa ne kadar da güzel olmuş.Bu işle ilgilenen insanların bu fikirleri taşıyıp bizleri bilinçlendirmeye çalışan insanların ellerini öperim,başarılarının devamını dilerim…herkezi biyerde toplayıp harekete geçirmek çok güzel bir fikir olmuş bizlerde sizlerin tam destekçiniziz..saygılarımla

yha bakarmsıınız..burda bazı şirketlerin malları türk ortaklı yani burda yine onlara destek weren markalar war beko,vakıfbank, tamek bazı markalar var bu sitenin doğruluğu biraz şüpheli geldi arkdaşalar bana…

müslüman akıllıdır bir delikte iki sefer ısırılmaz. zanedersem hadis-i şeriftir ama biz müslümanlar hregün aynı delikte malesef ısırılıyoruz.müslüman olanlar bir ve beraber olsalardı ve bir birlerini ALLAH için sevselerdi bu hal ve sıkıntılar başımıza gelmezdi. HAŞA YÜCE ALLAH (C.C.)HU hiç kimseye zülüm etmez. bizler biraz kendimizden suçu arıyalım ki dahada vahim durumlara düşmeyelim.KÜRÜR TEK MİLLETTİR. YAHUDİLER VE HISTIYANLAR ASLA BİZİM DOTUMUZ DEĞİLDİR VE OLAMAZLAR DA AYETİ KERİMELERLE SABİTTİR. VESELAM BİTTİ. SELAM VE DUAİLE.

süpersiniz kac saattir boyle bi site arıyordum cok sagolun su gunlerde en cok ihtiyacım olan turk malı baskalarını bagımlı olmaktansa kendi ulkemizin gelecegi için kendi turk mallarını kullanmak cok iyi bir seçim..bide boykotları desteklemek için turk markalrını kullanmak ayrı bir yenilik olacak cok sagolun..ama daha fazla turk olması gerekiyor daha fazlasını bekliyorum sizlerden:))

Sevgili Fatih, sitemiz tarafsız olarak yayın yapmaktadır. Yeni sitemizde daha ayrıntılı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Sevgili Elif, güzel yorumların için teşekkür ederiz. En kısa sürede yeni sitemizde çok daha geniş kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

SİTE YÖNETİCİLERİNE ::::arçelik beko ülker bu gibi markalar her ne kadar türk malı olup 869 borkodu ile satılan ürünler olsada dış kaynaklı ürünler olduğunu duyduk. sizden ricamız lütfen 100% türk malı ürünleri sermayesiyle üretimiyle. yayınlarsanız müslaman ve türk halkına o zaman yardımcı olmuş olrsunuz lütfen bu şekilde bekliyoruz!!

Değerli ziyaretçilerimiz ülkemizde üretim yapan, hizmet veren ve istihdam sağlayan, ülkemize katma değer yaratan yerli markalarımızı listemizde yayınlıyoruz. Sizlerden gelen bazı yerli markalar hakkında ki yorumlara kısaca ve anlaşılabilir açıklık getirmek istiyoruz. Yerli markalarımız ülkemizin girişimcileri tarafından yaratılan, yerli sermaye ile kurulan, ürün ve hizmetlerden oluşmaktadır. Bildiğiniz gibi ülkemizin borsası olan İMKB’da çoğu yerli firmalarımızın hisseleri halka arz edilmiştir. Bu da şu anlama gelmektedir; İMKB borsasında yabancıların portföyü yüzde yetmiş düzeyindedir. Bunun neticesinde yerli firmalarımızın bir çoğu yabancı fonlar tarafından da takip edilerek, hisseleri borsaya açıldıktan sonra yabancı fonların yatırım portföylerinde yer almaktadır. Yüzde yüz yerli sermayeli şirketlerimizin borsaya açılımından sonraki hisseleri sürekli el değiştirmektedir. Hangi hisselerin hangi fon tarafından portföylerinde olduğu ve hangi fon tarafından yönetildiği bilinmemektedir.

Örnek verecek olursak, Çiçek A.Ş. yüzde yüz sermaye ile yerli girişimcilerimiz tarafından kurulan bir tekstil şirketidir. Belirli bir zaman sonra Çiçek A.Ş. yöneticileri borsaya açılmaya karar verir, şirket hisselerinin yüzde kırk dokuzunu halka arz ederler. Bu halka arz edilen hisselerden yatırım amaçlı düşünen herkes alabilir. Yatırımcıların arasında çiftçimiz, öğretmenimiz, memurumuz, iş adamlarımız, yerli ve de yabancı fonlar, kısacası herkesimden yatırımcı halka arz olunan hisselerden alabilir. Borsada işlem gören Çiçek A.Ş. hisseleri yatırımcılar tarafından sürekli el değiştirilerek(al-sat) kazançlı bir yatırım aracına dönüştürülür. Borsada işlem gören yüzde yüz sermayeli Çiçek A.Ş. firmamızın hisse sahiplerine kar dağıtımında yerli ve yabancı yatırımcılar hisselerine düşen oranda kar payı almaktadırlar. Çiçek A.Ş.’nin hisseleri geçen bu süre zarfında yerli yatırımcıların kazanç hesapları doğrultusunda ellerinden çıkarmaları gerekmektedir. Borsada işlem gören hisseler karlı al ve karlı satlardan kazanca dönüşen yatırım aracıdır. Bu durumda yerli yatırımcıların kar ederek ellerinden çıkardıkları Çiçek A.Ş. hisselerini yabancı fonlar portföylerine katabilirler. Bu durumda yüzde yüz sermaye ile kurulan yerli firmamızın hisseleri yabancı fonlar tarafından belli bir çoğunluğa ulaşabilir ve neticesinde kar paylarından da yararlanacaklardır. Ve sonuç olarak yüzde yüz sermayeli olarak kurulan ve borsaya açılan yerli firmalarımızın yüzde yetmişi yabancı fonlar tarafından yönetilmekte ve kar payları da yabancı fonlar tarafından paylaşılmaktadır. Sadece ülkemize ait olmayan bu borsa kuralları tüm dünya borsaları için geçerlidir.

Yorumlarınızı bu bilgiler ışığında yapabilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek ve yerli malı kullanımı konusunda toplum bilincini oluşturmak tüm gayemizdir.
Sitemizde yer alan bilgiler tarafsızdır.

Saygılarımızla

O zaman biz %100 türk malı (Sermayesiyle , üretimiyle ) diye uyutuluyoruz. Biz ne kadar yurt dışı kaynaklarını boykot edip kullanmamaya gayret etsekte bu içi boş bir çabadan ileriye geçemiyor. böyle bir açıklamadan dolayı sizlere çok teşekkür ederim. bu konularda çeşitli açıklamalar okudum ancak beni sadece aydınlatan açıklama sizinki oldu. başarılarınızın devamını diliyorum.

madem böyle bir işe kalkıştınız.deterjanından, gıdasına,kozmetiğine gerçekden yerli malı olan ürünlerin listesini yayınlayında bizde faydalanalım.bile bile yahudiyi besleyip kendi kardeşlerimize sıkılan kurşun parasını helal kazançlarımızdan ödemeyelim.olmazmı.

sayın yöneticilerimiz hes kaplo istikbal bellona bunlarda yerli üretim hatta has kayseri üretimi lütfen bunlarıda koyalım

ttnet diye cep telefonu çıktı bildigim kadarıyla o da tamamıyle yerli onuda koyalım

barkod ile ilgili açıklayıcı bilgi

http://gs1.tobb.org.tr/869.php

Katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz Estfineyi.

slm..benim kendi görüşüm şudur..bu sitede yayınlanan yerli mallar sınıflandırılmalı..şöyle ki..% 100 yerli malından % 1’e kadar..yani tamamen yerli üreticilerden ortaklıklara doğru sınıflandırılmalı..bir türk firması yıllar sonra %10 hisseyle yabancı sermayeyi ortak etmişse bence bunu yerli malı saymalıyız..bu kriteri yetkililerimize önermek istiyorum.teşekkürler.

siteye türk mallarını koyduğunuz için çok teşekkür ederim. Ayrıca tamek hakkında daha detaylı bilgi istiyorum, çünkü; tamek boykot malları arasında da var kafam karıştı

Değerli ziyaretçilerimiz, Tamek yapılan yorumlara istinaden sitemize konuyla ilgili cevap göndermiştir.

ya saydığınız birsürü ürünler boykotta israil ürünü görünüyo kimi inanacağımızı şaşaırdık yaa 100 türk malını nerden anlayacağız.

eti ye israilin
demiştiniz şimdide yerli malı demişsiniz israilin olmayan mallarını söyleyin bize peki her şey israilin bizler ne kullanacağız eskiden ülkeri türk malı bilirdik değilmiş

sayın yöneticimiz siteyi güncelleme daha geniş bilgiler olan bi site düşünmüyormusunuz çok eksik gözüküyor wc wakiki Türk malı diyorlar bu konuda bilginiz varmı bunuda açıklarsanız seviniriz saygılarımla

arkadaşlar ben nivea marka rool-on denilen terkokusu önleyici kullanıyorum.ama artık bunu kullanmak istemiyorum.bunun türk malı olan bir alternatifi var mı?ayrıca geçenlerde markette bir inceleme yaptım.iki sabun markası var.hacı şakir ve duru.ikisi de malum yahudi malı olduğu söyleniyor.ikisini de almazsak ne alacağız?yardım ederseniz sevinirin.

şampuanlar hakkında bir inceleme yaptım.bildiğimiz tüm ünlü markalar çoğunlukla PROCTER&GAMBLE ŞİRKETİNE VE UNİLEVER ŞİRKETİNE AİT VE BUNLARIN BİR ALTERATİFİ YOK.TAMAMEN tekelleşme var.buna nasıl bir çözüm bulabiliriz.

deterjanlarda da durum aynı.biz persil kullanıyoruz.deterjanda iyi bir türk malı var mı?

o/o türk mal olan ürünleri yazmanızı istiyorum bu mallar hakkında daha ayrntılı bilgi verirseniz sevinirim..

benim anlamadığım örneğin tamek israil malı olarak geçiyor ama burada türk malı bir karar verin bizde ona göre önlem alalım insanlarla dalga geçmeyin

Değerli ziyaretçilerimiz, Tamek hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili sitemiz tarafından bilgi istenmiş ve cevap yazısı Tamek yetkilileri tarafından ivedilikle cevaplanmıştır. Lütfen sitemizde Tamek tarafından gönderilen açıklayıcı yazıyı okuyunuz. Saygılarımızla.

çok ama çok tüşkür ederim sonunda aradığımı buldum hazırlayanlara çok tüşkür ederim

YUKARIDAKİ YORUMLARDA EVREN ADLI ARKADASIMIZ MULTINET FIRMASININ FRANSIZLARA SATILDIGINA DAIR BIR IDDIADA BULUNMUS VE SET CARD ADLI FIRMAYI OVUP DURMUSTUR. BELLIKI ARKADAS SET CARD CALISANIDIR.

ARKADASLAR MULTINET % 100 TÜRK SERMAYELI BIR KURULUSTUR VE FRANSIZ FIRMALARIYLA YILLARDIR SAHADA MUCADELE EDEN VE ONLARIN ELINDEN PAZAR LIDERLIGINI ALARAK YOLUNA EMIN ADIMLARLA DEVAM EDEN BIR KURULUSTUR.

TURK FIRMASI OLARAK FRANSIZ FIRMALARIYLA MUCADELE EDEN VE BIRYERLERE GELEN BU TARZ TÜZEL KİŞİLİKLER HAKKINDA FRANSIZLAR ALDI V.B.ASILSIZ IDDIALAR ORTAYA ATMAK DOĞRU BIR DAVRANIS DEĞİLDİR. SET CARDINDA SEKTORDE BIR YERE GELMESI ICIN BOYLE IDDIALAR ATMASINA GEREK YOKTUR. İŞLERİNİ DOĞRU YAPSINLAR DOĞRU HIZMET VERSINLER YETER.

KESKE SET CARD’DA COK IYI HIZMET VERSEDE SDX DAN VE TR TAN PAZAR PAYI ALSA. BUNDAN MULTINET’TE MEMNUNIYET DUYAR. SEKTORDE 2 FRANSIZ 1 TURK FIRMASI OLACAGINA 2 TURK FIRMASI OLUR.

SON OLARAK EVREN BEY BIR DAHA BOS KONUSMADAN ONCE IYICE ARASTIRIN. …

İYİ GUNLER

furkan arkadasım!
hacı sakir evet yahudi malıdır ama duru evyap ın yani türk malıdır. ayrıca baska türk sabun markalrıda mevcuttur.

roll on olarakta markette bulamazsın belki ama biobelinda ve dione gb sıcak satısı yapılan kalıteli kozmetik ürünleri vardır. sampuanı da buralarda bulabilirsn.

ayrıca durunun ve ipekin kalıteli sampuanları mevcuttur,

hayat kımyaya ait bingo marka deterjanlar da gayet kalıtelıdır. yumusatıcısı da mevcut.

belirtmek istedigim bişi daha dr oetker de alanında tekel deildir. kenton marka %100 yerlı urunumuz var. ayrıca bu markaya sahip firmanın kımya alanında da onemlı urunleri var. deterjan temizleyici gb.

ayrıca erikli nin de agırlık hisse si nestle tarafından satın alınmıstr. cvp vermeden once arastırın.
juss marka meyve suyu da eriklinin altındadr gozonunde bulundurulmasında fayda var.

emegi gecen arkadaslarıma candan minnettarım.

SELAM MILLET İSTİKBAL HERYERDE BUNU UNUTMAYIN ASIL YERLI MALI BU HERKESE IS IMKANI SAGLAYAN ENCOK DIS TICARETE ISMINI DUYURAN BIR FIRMADIDIR KAYSERI FIRMASI OLMAK HER BABA YIDIN HARCI DEYILDIR

Little Big
Kaban Makina
Turkcell
Bunları unutmayın…

levent kimya yı unutuyorsunuz galiba…benim bildiğim o da Türk malı ve diğer yabancı güçleri temizleyebilecek güçte:)

Eker süt ürünlerinide Unutmayın tatLı işinede girdi süperr 😀

Arkadaşlar bu oluşumu sonuna kadar destekliyorum ve böyle bir oluşuma ön ayak olanlarada sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum.

yemek kartları husunda yukarıdaki arkadaşlar aslına aynı şeyi söylemek istemişler ve bende yineliyorum tıcket ve sodexho bu büyük pazarın büyük kısmına hakim…ve maalesef yabancı sermaye,ülkemizin parası neden yabancılara gitsinki…?işsahipleri yerli yemek şirketleriyle anlaşmalılar onlar için değişen bişey zaten yok hatta daha çok avantaj sağladıklarını dahi duydum.umarım bir an önce kaybolan sermayemiz bize geri döner.

Ben aslında bu çabanızı anlamıyorum.Yani amacınız ille de yerli bir burjuvazi yaratmaksa tamam.Zaten başka bir amaç da göremiyorum.Oysa kapitalizmin dini,imanı,etnisitesi ve mezhebi olmaz.Kapitalizm heryerde aynıdır.Türk olması ya da İsrailli olması hiçbir anlam ifade etmiyor bizim açımızdan sonuçta.Yani bizi bir Türk ya da bir İsrailli sömürmüş,aradaki farkı söylermisniz?

Murat bey, aradaki farkı biraz araştırmanız ve blogumuzda ki yazıları incelemenizle daha iyi anlayacaksınız.

Bu yerli markaları katagorize ederseniz daha iyi olur.Mesela tekstil ayrı bir bölümde, beyaz eşya ayrı bir bölümde, makina imalatı ayrı bir bölümde gibi…

Merhaba arkadaşlar
Türk malı kullanımı hakkında yazılan yazıların çoğunu okudum ve şunu gördüm , bizim insanımız araştırmıyor tıpkı osmanlının yıkıldığı anlardaki gibi hurafelere inanıyor ( mış ,miş,cek cak ) 🙂
bunlar bize yakışmaz …!!!
Tamam yerli malı kullanımına özen gösteren türk insanı ne yapmalı ?
Önce madem dikkat ediyor yerlimi yersimi girsin google amcaya sorsun çokça okusun ve bulunduğu il deki kayıtlı olduğu vergi dairesine ve ticaret odasına soruştursun ( bu o kadar zor bir iş değil )
burada satırlarca yazı yazacağına bu dediklerimi git yap 1. ci ağızdan cevabını alır ve merak eden diğer arkadaşlarla da elinde belge olarak bilgilerini paylaş…!!!
HAKSIZMIYIM ?
TAMAM YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES BUNU KULLANMALI DİYORUZ..
Bu iş demekle olmuyor HERKES BİREYSEL SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMELİ ( bunu bir araştırın, bu neden yok,falan,filan diye yazmışsınız )
ARKADAŞLAR yerli ürün kullanalım üretelim diyoruz ama yerli fikir yok hep birinden birşeyler bekliyoruz,bekleyerek bu hale gelmedikmi zaten
:((
RİCA EDİYORUM
lütfen şimdi herkes bir araştırma yapsın ve emin olduğu bilgileri belge sahibi olarak bu platform veya başka yerlerde önce kendi uygulamak şartı ile en yakını ile paylaşsın..

Çok yakında bir firma kuruyorum ve yerli malı ürünler satacağım tırnak makasından otomobile kadar ( otomobilin yerlisimi var diyeceksiniz ama yaptılar duymayanlar duysun )
sizden beklediğim şey lütfen yerli malı üretimi yapan kuruluşları BELGELİ olarak benimle paylaşmanız..
SİZİ TAKİP EDİP OKUMAYA DEVAM EDİYORUM.
SAYGI VE SEVGİLERİMLE

MERHABA ARKADAŞLAR Buradaki yazıların bir kısmını okudum bende yerli malı kullanmaya özen gösteren biriyim ve herkes gibi ürünler konusunda çelişki içerisindeyim ve bu rahatsızlıgı resmi kurumlara nasıl iletebiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim

arkadaslar ülker satıldı diyorlar ama ben inanmıyorum sizce dorumu yetkililer bir arastırma yapsalarda bizde rahatlasak tek dayanagımız o bizimde güçlü ve kaliteli bir markamız olsun. onuda kaybetmeyelim

arkadaşlar.İPEK markasını fransız loreal firması satın almıştır bilginize…Ayrıca EVYAP markalı ürünleri kullanmaya çalışıyorum ama bir zamanlar bunun da isarile para aktardığını duymuştum.Bilgisi olan arkadaşlar paylaşsın lütfen..Makyaj malzemelerinde de FLORMAR,GOLDEN ROSE var bildiğim.Bizim burun kıvırıp beğenmediğimiz golden rose rusya pazarında birinciymiş ERKUL KOZMETİK diye girin araştırın.Ayrıca porselen olsun çelik olsun A dan Z ye bütün ürünlerin sınıflandırılmasını istiyorum.Yemek takımı alırken hanımlar lütfen ucuz da olsa ithal ürünleri almayalım KÜTAHYA ,GÜRAL PORSELEN bunlar türk sanırım.Çelik mutfak eşyalarında da NEHİR markası var.

arkadaslar elimizden geldigince kendi markalarımızdan kullanalım. . .devletimiz kazansın. . .

aradaki fark şu; israilin yaptığı silahların ekonomik kaynağı yahudi tüccarlardır. artık bir türke mi yoksa bir yahudiye mi sömürülmek istiyorsun sen karar ver

Şampuna TM alternatifi:evyapın ürettiği duru,otacı var
kozmetik:hayat kimya ,evyap ,hobby firmalarının ürünleri.
bebek bezi:evy baby,molfix
traş bıçağı köpüğü :arko,derby
beyaz esya:arçelik,beko,vestel,auer,regal
hızlı tüketim gıda:ülker,eti,bifa
içecek:çamlıca,cola turka,dimes,bizim,pınar,aytaç
dondurma:golf,mado
alışveriş merkezi:hepsi yabancı(migros,carrefour,metro hepsi) ama bim kaldı,kiler kaldı
ayakkabı:kemal tanca,kinetix,lescon
giyim:igs,kiğılı,damat,sarar,vakko,altınyıldız hepsi bizim.
sigara:hepsi yabancı,tekelin eski sigaraları belki
akaryakıt:shell ,bp,total hepsi serefsizdir ve yabancıdır.POAS ında çoğu yabancıya ait.ama poas tavsiye ederim.
havayolu:thy,pegasus hepsi bizim.
ısıtma sektörü:baymak,termikel,termosan,eca
bankacılık.işbank,ziraat,halk,vakıf

önemli uyarı:markette alışveriş yaparken sıkça aldığımız ve çok para harcadığımız FMCG ürünleri vardır.nedir?mendil,sakız,şeker,çikolata,bebek bezi,şampuan,sabun gibi.lütfen ürünün üreticisine iyi bakın.Eğer şu aşağıdaki yazdıklarımdan biri ise lütfen ama lütfen almamaya gayret edin,hakkaten bu firmalar tehlikeli firmalar.

PROCTER&GAMBLE,UNİLEVER,DANONE,NESTLE,KIMBERLY CLARK,HENKEL,RECKITT BENCKISSER,JOHNSSON&JOHNSSON,COCA COLA COMPANY,PEPSI CO,ALGIDA,CADBURRY,

selam arkadaşlar SET CARD ı sakın unutmayın listenizin logo bölümün de de görmek istiyoruz SET CARD %100 yerli sermaye ile kurulmuş yazılım ve donanmıları dahil tamamı yerli olup sektördeki fransız ve yabancı sermayeli kuruluşları ile resmen savaş vermektedir şirket ve işletme sahipleri yada yöneicilerin bu konuya hassasiyetlerini diliyor ve teşekkür ediyorum

ben baran olarak yerli bir sürü marka biliyom mesela arçelik eti yörsan şölen aroma

çok akıllıca demi

Bilgilendirme için teşekkürler,bu aralar takıntı derecesinde düşündüğüm, verdiğimiz paraların dünyanın her yerindeki acizlere doğrultulmuş birer namlu haline geldiğini düşünmek çok can yakıcı,SEK’in açılımının ‘Süt Endüstrisi Kurumu’ olduğunu duymuştum yıllar evvel,fakat bir sitede yabancı sermayeli ürün olarak geçmiş,bu konuda gerçek manada bilgisi olan varsa,bilgilenmek istiyorum
elini vicdanına koyup bu işi kendine görev edinenlere sonsuz teşekkürler.
Dünyanız cennet,cennetinizde ebediyyetiniz olsun dilerim.

dedeman holdingde tamamen türk firması değil mi?yanlış mı biliyorum?üstelik turizm de dünya devleri ile kapışıyor…

bu arada banu avarı takip ediyormusunuz bilmiyorum ama şu 2 yıl içinde türkiye üzerinde çok büyük oyunlar oynanacağını ve artık akarsularımızın ve barajlarımızın üzerindeki bir çok işletmenin ihalere açılacağını belirtiyor.
lütfen artık daha bilinçli bir toplum haline gelelim…

bu yukarıda saydıklarınız türkiyede mi üretiliyor? Yoksa % 100 türk malları mı???

ya siz bunları türk malı diye buraya koymuşsununz.doğru isimler türk arçelik eti ülker vesayire vesayire.şunları adam gibi araştırında öyle koyun be.neresi hangisi türk malı imiş.bu koyduklarınız türk malı diye yutturduklarınızdan 5 tanesi çıkmaz be.bunların alayı israil kökenli araştırın bunların en büyük hisse payı israile gidiyo ya.kimi kandırıyosunuz siz.sizde mi israilşe çalışıyosunuz sizdemi bebek katilliğine destek veriyosunuz alayınızın allah belasını versin şerefsizler utanmadan birde çalışmaları devam edecekmiş diosunuz.itlerr.

deterjanlarda israil malı olmayanlar hangileri özellikle çamaşır deterjanları..

BU SAYFAYI NEDEN FACEBOOK DA PAYLASAMIYORUM

selam hayat kımyada turk kurulusu dıye bılıyorum hayat kımyanın urunlerı olan bıngo grubu gayet ıyı*bazı urunlerı harıc-famılıa papıa tuv.kağ.da hayat grubun molpedde hayat grubun.
sut urunlerı olarak ıtımat sut ve urunlerı var bu marka hemde helalsertıfıkası almıs.muratbey peyn.de helalsertıfıka almıs.balarısı ballarıda .seyıdoglu urunlerıde aynı sekılde.lutfen http://www.gidaraporu.com adresıne bakarsanız cok sevınırım

bugun saray gıda yetkılılerı ıle gorustummaıl yolu ıle ve kendılerının tamamen turk fırması olduklarını belırttıler.arkadaslar artık guvenle kullanabılırız.

yerli malı kullanalım kullanmayanları uyaralım

Arkadaslar sizin bu boykot etme çalıştıgı ürünler türkiyede onlarca fabrikası var var ülkemizde işsizilik zaten enbüyük sorun boykota devam diyoruz kaç yerli firması alıyor eleman alıyor.daha çok işsizlik daha çok gerileme için devam diyelim boykota ozamn israil olmayan ürünlerde israil oluyo daha duyarlı olalım yangına körükle gitmeyelim zararı bize israile degil saygılarrrr

yerli marka bulaşık deterjanlarını merak ediyorum ve bu markaları koyarsanız çok sevinirim

hani dimes nerde?

ürünlerden hepsi türk malı değil hatırlatıyım.örneğin tamek türk malımı hayır.tamek bikere amerika malıdır

arkadaşlar afia diye bir marka var. adamlar konyada fason üretim yapıyor. 100% yerli oldugu gibi 100% helal. yabancıların hiçbir katkı maddesini de kullanmıyorlar. herşey dogal. öyle çok geniş bir yelpazeleri yok ama yiyecek konusun da içimiz rahat tüketiyoruz. en azından çocuklarımızı milka,nestle, kinder gibi her tarafımızı kuşatmış yahudi mamalarından koruyor. Afia diye aratırsanız çıkar. ankarada şubeler var. buarada bu kadar çok duyarlı kardeşlerin olması ne iyi… selam ve dua ile..

Sayın Yetkili;
Tamamen yerli malı olan Bursaya ait Sütaş markamızıda listenize ekleseniz seviniriz.
Duyarlı olan tüm vatandaşlara milletim adına teşekkürler.

HERKESE MERHABA 1 HAFTA SÜREN YOGUN ARASTIRMALARIM SONUNDA ELIMDE FIRMALARIN BANA GONDERDIKLERI MAILLERLE BIRLIKTE KULLANILABILECEK FIRMALARIN LISTESI MEVCUTTUR SIMDI SIZE ILETEYIM .EKLENEN FIRMA OLURSA YINE YAZARIM:
MONDİ MOBILYA
BIOXCIN ŞAMPUAN
PINAR(ET ÜRÜNLERİNİN İSLAMİ KESİM BELGESİ MEVCUT)
DYO BOYA
HALK
ÇİZMECİ GIDA(WAFERMASTER GOFRETLERİ)
SÖKE UN(EFSANE UN SOKE UN URUNUDUR)
MURATBEY PEYNIRLERI(HELAL SERTIFIKASIDA ALMIS-GIMDES.COM)
ŞÖLEN ÇİKOLATA
CASPER
DERBY
ÖNCÜSALÇA
KANUNİ
ÖZDİLEK
SARAR
TERGAN DERİ
SİNBO
EVYAP
KELEBEK MOBİLYA
HÜNKAR BAKLİYAT
İTİMAT SÜT ÜRÜNLERİ(HELAL SERTIFIKALI)
SEYİDOĞLU(HELAL SERTIFIKALI)
BALARISI BALLARI(HELAL SERT.)
**********
LOKANTALAR:
RB ET LOKANTASI
SARAY MUHALLEBICISI
BEREKET DONER
***********
TEKZEN YAPIMARKETLERİ
************
KİM
KİLER
BİM
TEDİ
*************
TİBET AŞ:BUNUN ALT ÜRÜNLERİ:
CAMSİL
PİKNİK-COP POSETI MANGAL URUNLERI PLASTIK URUNLER VS VS-
ERNET
ARI MAMA VE BEBK URUNLERI
SALOON SIVI SABUNLARI
BUNSA MISIRVE GALETA UNU
FİTRUKA AYAKKABI BOYASI
FLORE PAMUK
BALENDAM AGDA SİRAGDA
NET:TEMIZLIK MALZ.:CAMSİL-MUTF TEMİZ.-BANYO.TEMZ-ÇAMAŞIRSUYU-FIRIN TEMZ.-LAVABOAÇICI-KIRECCOZUCU-
BULASIKDETERJ.-
TİLLO:BUAŞ.SUNGERI ÇEKÇEK GIRGIR PLASTIKLER VS VS
İŞTE LİSTE BOYLE BUNLAR KESIN TURK FIRMALARI BANA GERIDONUS YAPAN FIRMALAR EEE ZATEN HEMEN HEMEN TUM YABANCI URUNLERIN MUADILI MEVCUT .EKLEDIKCE YAZARIM.ALLAH EMANET

Arkadaşlar bakın bizim yapamadığımızı / yapmadığımızı İsrail nasıl uyguluyor:

İsrail’in en büyük süper marketleri birbiri ardına Türk mallarına karşı boykot başlattı.

İsrail’de yayın yapan Kanal 10’un haberine göre, ülkenin en büyük ucuz market zinciri Rami Levy, Gazze’ye yardım konvoyundan sonra oluşan tepki nedeniyle artık Türk malları satmayacaklarını açıkladı.

Şirket, Türk mallarının çok daha ucuza gelmesine rağmen, İsrail’e düşman bir ülkenin mallarını satmanın ilkelerine aykırı olduğunu iddia etti.

İsrailli tüketicinin birkaç agorot (İsrail küçük para birimi) daha fazla ödeyerek boykotu destekleyeceğini öne süren şirket, bu boykotu popülizm amaçlı yapmadığını savundu.

Rami Levy’nin hemen ardından, ülkenin ikinci büyük marketler zinciri Mega da, Türkiye’den un ve makarna ithalatını durdurduğunu açıkladı. Mega, kendi markasıyla Türkiye’de un ve makarna ürettiriyordu.

Son olarak İsrail’in en büyük süpermarketler zinciri Supersol da, Rami Levy ve Mega’ya katılmayı düşündüklerini bildirdi. Şirket elindeki stoklar biter bitmek Türk mallarına karşı boykota başlamayı planladıklarını ve Türkiye’den gelen malların yerine başka bir ülkeden ithalat yapacaklarını duyurdu.
(DHA) — Milliyet Gazetesi—

ARKADAŞLAR BU MARKALARIN BAZILARININ ARKASINDA ARTIK YAHUDİ VAR.. MESELA BEKO ARÇELİK TAMEK REGAL BUNLAR İSRAİLE DESTEK VEREN FİRMALAR.. BOYKOT ÜRÜNLERİ İÇİN AŞAGIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN.

erikli suyunda yarısı yabancıya satıldı bilginize

AŞAĞIDAKI FIRMLARA BANA CEVAP VEREN VE TAMAMEN YERLI SERMAYELI OLDUKLARINI ILETEN FIRMALAR.GUVENLE KULLANABILIRIZ.GORULDUGU GIBI ALTERNATIF YOK DEGIL HEMDE FAZLASIYLA VAR.

*********TAMAMEN YERLİ FİRMALARIN LİSTESİ****************

SEYİDOĞLU(TÜM ÜRÜNLERİ)(HELAL SERTİFİKA ALMIŞ)
PEKMEZ REÇEL KAKOKREMASI VS VS

ÜLKER GRUBU::::::::
SUNNY
YUPO ŞEKER
ÜLKER TOPİTOP ŞEKER
KREMİNİ
CHEWYDENT SAKIZ
TOTO
TEREMYAĞ
SARAR BUZD.POŞETLERİ-FIRIN.KAĞ. VS VS
ROZİ PED
BABYSTAR BEBEKBEZİ
MAVİYEŞİL
PAM(sıvısabun el sabunu)
KOMİLİ(şampuan sıvı ve el sabunu duşjeli)
LİNK MEYVASULARI
KALBİM BENECOL AİLESİ
GOGLY HEROBABY(isveç türk ortaklı ülkerin mark.)
KELLOGS(ingiltere türk ort. ülker mark.)
ORANJ M.SUYU
FLORES SODA
DUBIX SAKIZ
ÇAMLİCA GAZOZ
COCO POPS(ingiltere türk ort. ülker.)
BİZİM MUTFAK
BİZİM BEREKET BAKLİYAT
CAFE CROWN KAHVE
ÜLKER TÜRK KAHVESİ
GOLF DONDURMALARI
ONEO SAKIZ(danimarka türk ortaklı ülker mark.)

MURATBEY PEYNİRLERİ(HELAL SERTİFİKA ALMIŞ)
TÜM PEYNİR ÇEŞİTLERİ

İTİMAT SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ(HELAL SERTİFİKA ALMIŞ)
SÜT YOĞURT TÜM PEYNİR ÇEŞİTLERİ

ULUDAĞ GAZOZ

KONYA ŞEKER

VİP KAHVE

TADIM KURUYEMİŞ

KOSKA

ÇAYKUR

DOĞUŞÇAY

NAZO

ÖZLEM SUCUK

AYTAÇ-YİMPAŞ GRUP-

DANET

COŞKUN ET

PINAR-YAŞAR HOLDİNG-
TÜM ÜRÜNLERİ
ET ÜRÜNLERİNDE HELAL KESİM YAPILIYOR
DYO BOYALARI

KANDAZLAR ET(HELAL SERTF.ALMIŞ-NAMLI HİPERM. SATILIYOR)

ERPİLİÇ(HELAL SERTF. ALMIŞ)

BEYZAPİLİÇ(HELAL SERTF. ALMIŞ)

AKFA SALÇA
KETÇAP SALÇA KONSERVE

BALARISI BALLARI(HELAL SERTİFİKA ALMIŞ)
HALK EKMEK (UN TEDARİKÇİSİ HELAL SERTF. ALMIŞ)

BİOBELLİNDA
TÜM TEMİZLİK VE KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ(internetten veya elden distribitörlikle sıcak satış yapılıyor)

SUSESAN TEMİZLİK:BİMDE SATILAN ÜRÜNLER(aks yüzey temz.-bulut çam.yumuş.-

HAYAT KİMYA(KİĞILI GRUBUN)
BİNGO
MOPED
MOLFIX
PAPIA TUV.KAĞ
TENO TUV KAĞ.
FAMILIA TUV KAĞ.
TEST MATİK
HAS MATİK
BEBEM BEBEK ÜRÜRNLERİ
FOCUS END. TEMİZ.

BMC

ETOX(İLK TÜRK ARACI)

BERRY SIVISABUNLARI(EVYAP)
IŞIL ELSABUNU BANYO SABUNU(EVYAP)

BIOXCIN(BOATA LABRATUV.)
BIOBLAS
DERACINE(SELULIT KREMI)

OTACI

LCW

TIFFANY

KİĞILI

HAANGAR AYAKKABI

ORKA GRUP:DAMAT TWEEN

SARAR

POLARİS

COLLEZİONE

KINGPAOLO

TEN ÇAMAŞIRLARI

ŞAHİNLER

ERDEM ÇAMAŞIRLARI

İKİYILDIZ PİJAMA ÇAMAŞIR VS

AROW

KINETIX

SEVENHILL

TERGAN DERİ

UFİŞ OYUNCAK HEDİYECİK

FIRATPEN

BELLONA

İSTİKBAL

HUKLA

MONDİ

ÖZDİLEK

VESTEL

LİNENS

KORTEKS

TAÇ

ÇİLEK MOBİLYA

GEZER

SCOOTER BOT

KALE

WORLD LIFT COMPANY (ASANSÖR SİSTEMLERİ)

FANTOM

REGAL

KORKMAZ

KRC KARACA

MEHTAP TENCERE

SİNBO

CASPER BİLGİSAYAR

HALK (TÜM ÜRÜNLERİ)

SÖKE UN(EFSAN UN BİR SÖKE MARKASIDIR)

ŞÖLEN

DERBY SAMURAİ TRAŞ BIÇAKLARI TRŞ. KÖPK.

ÖNCÜ SALÇA

KANUNİ MOTOR

HÜNKAR BAKLİYAT

ÇİZMECİ GIDA(WAFER MASTER GOFRET GRUBU)
ÇİZELLA SÜRÜLEBİLİR KAKAO KREMASI

EVYAP GRUBU:::::
DURU
ARKO
EVY BABY
EVY LADY
FAX
ACTİVEX
SANİNO
GİBBS
AROMEL KOZMETİL
EMOTİON PARFÜM
BLADE PARFÜM
FIRSST CLASS PARFÜM
PRİVACY PARFUM
BELLİSSİMA PARFÜM
SATEN AĞDA

VİKİNG KİMYA(TÜM TEMİZLİK ÜRÜNLERİ MEVCUT)

TİBET SULTANLAR GRUP::::::::
KENTON (tüm hazır tatlı çeş. pudıng. kabatma tozu vs vs )
BÜNSA MISIR GALETA VE SOYA UNLARI
ARI BEBEK MAMALARI
ERNET KOKU GİDERİCİLERİ
CAMSİL MİSCAM
PİKNİK:çöp poş. plastik manglyakıt ürün.)
TİLLO(plastik çekçek gırgır buaş.süng. vs vs )
SALOON SIVI SABUNLARI
FLORE PAMUK KULAK ÇUB. ASETON VS VS
BALENDAM AĞDA
NET (çamş.suyu temz. malz.)FİTRUKA AYAKKABI BOYASI

EYÜP SABRİ TUNCER KOLONYA

KAANLAR PEYNIR

HACIBEKİR LOKUMLARI

FRES N SOFT ISLAK MENDILLERI

LOKANTALAR:::::
RB ET LOKANTASI
SARAY MUHALLEBİCİSİ
SEYİDOGLU
BEREKET ET DÖNER(HELAL SERTIFIKASI VAR)
HACI ABDULLAH
KONYALI

BANAT

TEKZEN YAPIMARKETLERİ

KİLER

KİM

BİM
YASAK FİRMALARI BİLİYORUZ ZATEN.LÜTFEN SİZDE ÖZVERİLİ OLUN…..BİR BENİMLE NE OLURKİ DEMEYİN….

YERLİ SERMAYELİ FİRMALARDAN ALIŞVERİŞ YAPMAK ÜLKEMİZİDE KALKINDIRIR UNUTMAYALIM.SAYGILARIMIZLA….
LÜTFEN EN AZ 10 TANE ÇOĞALTIP DAĞITALIM….

ya allah aşkına daha demin israil ürünlerine baktım dyo,arçelik,beko,tamek vs.. onların , türk ürünlerine baktım bizm onlar neye dayanarak israil malı diyo.. ve siz neye dayanarak türk malı diyorsunuz anlamadm ya nolur yardm edin %100 emin olalım hangisi türk hangisi israil……açıklama bekliyorm…..teşkrler..

merhaba ben yukarıda yazdıgım fırmaları dırek arayarak yada maıl atarak sorular sordum ve kendılerı bana tamamen yerlı fırma olduklarını acıkladılar .dyo yaşar holdıngın yanı pınar grubunun onlarda bana tamamen turk olduklarını soyledıler hatta et urunlerının ıslamı usullere gore kesıldıgıne daır belgeyı maıl olarak gonderdıler.
sızden rıcam turk olduguna ınandıgınız fırmalarla ıletısıme gecın .en azından gonlunuz rahat eder ve her ogrendıgınızı bızımle paylasırsanız sevınırım.bırde artık fırmalar helal sertıfıka alıyor.ıntr. yazın hemen karsınıza cıkar onlardan almayı tercıh edın .allah emanet

banatın turk olmadıgı yolunda heberler var sız yınede kullanmayın evyapın sanınosu var bımde powerdwnt var oda evyapın zaten .evyapın turk oldugu kesın

ferhat isimli arkadaşa ithafen :SETCARD BİR TÜRK FİRMASIDIR 5 YILDIR SEKTÖRDE HİZMET VERMEKTEDİR ŞUAN TÜM TÜRKİYEDE PAZAR PAYININ %25 İNE SAHİPTİR SODEXO BİR FIRANSIZ FİRMASIDIR SEKTÖRDE BÜYÜK OLDUĞU TARTIŞILMAZ DOĞRUDUR FAKAT KENDİ TAVIR VE İŞLETİM SİSTEMLERİ KENDİLERİNİ BATIRMAKTA VE DOYMUŞLUKLARI ONLARA HAK OLMAYAN BİR BENCİLLİK VERMEKTEDİR MULTİNET E GELİNCE MULTİNET HAYYAM GARİP OĞLU NUN DUR FAKAT ÜLKEMİZDE SON OLAN (CİNAYET,YOLSUZLUK,VE KARA PARA ,) İLE İLĞİLİ OLAYLAR SONUCU TMSF YE İŞLETİMİ VERİLMİŞTİR TEKRAR TEKRAR SÖYLÜYORUM İSTEYEN BU FİRMALAR HAKKINDA NET,VE BASIN YAYIN KURULUŞLARINDAN BİLGİ EDİNE BİLİR KARALAMAK KOLAYDIR FERHAT AMA ORTADA OLAN Bİ GERÇEK VARDIR BEN SETCARD KULLANICISI OLARAK HİÇ SORUN YAŞAMADIM MULTİNET İLE İLĞİLİ BİLGİYİ MULTİNETTE ÇALIŞAN BİR ARKADAŞ TAN EDİNDİM VE BENİM NETTEN ALDIĞIM BİLGİYE GÖRE SETCARD 2010 YILI HENÜZ BİTMMİŞ OLMASINA RAĞMEN PAZAR PAYINI %12.5 OLARAK ARTTIRMIŞTIR VE BUNLARIN ÇOĞU SODEXO VE MULTİNET MÜŞTERİLERİDİR BU BİLGİLERİ GLOBAL COM,İŞDÜNYASI ,VE BUSİNNES WORLD DEN EDİNE BİLİRSİNİZ …..TEŞEKKÜR LER

herkesi facebooktakı türk malı kullananlar grubuna davet edıyorum .
http://www.facebook.com/group.php?gid=129623043736286&ref=mf

ürünün barkodu 869 olması hangi ülkede üretildiği gösterir.barkoda bakıp kimin malı olduğunu anlayamayız.yabancı maldır ama türkiyede üretilir sizde barkoda bakarsınız türk malı derseniz oyuna gelmeyin…

BARKOT OLAYI BU YÜZDEN GEÇERLİLİĞİNİ KALDIRIYOR ZATEN .ANLADIĞIM KADARIYLA TÜRK MALLARININ ÇOĞU KISMEN YABANCILARA GEÇMİŞ.EN AZINDAN TAMAMEN YABANCI OLAN İSRAİLE HİZMET EDEN MARKALARA GÖRE, TÜRK ,YARI TÜRK TERCiH EDİCEZ MALESEF KÖTÜNÜN İYİSİNİ ARİCAZ..

teşekkür ederiz bu arda tuğçe hanım çok önemli duyurularda bulunmuşsunuz 🙂

rıca ederım.sızıde facebooktakı sayfaya beklıyorum.yenı fırmalarlada gorustum .eklenenler var.

herzaman ıcın turk menseı urun kullanmakta fayda var neden dersenız .allah korusun bır savas cıksa devlet zaten tum turk halkının tasınamaz ve kısmı tasınabılırlerıne el koyuyor.yanı yıne o sermaye ulkemızın oluyor.acıkcası kocun eczacıbasının urunlerını kullanma taraftarı degılım ama cok mecbur kalınırsa ve 2 secenek olursa yahundı ısraıl malımı yoksa suphelı ama turk malımı dersenız turku tercıh ederım.mesela:helenarubunstaıne oje kullanıyorsanız bu ojenın tum gelırı ısraıle gıder ancak nıvea kullanırsanız bellı bır kısmı yıne turkıyede kalır hatta fırma sahıbı guclenecegı ıcın yıne dolaylı yoldan turkıye guclenır.tabıı bu ornekler extrem ornekler yanı tahmın ederımkı cogumuz oje kullanmıyoruz cogumuz majyaj yapmıyoruz eee dıger tuketım malz. zaten bır suru turk fırması var . hemde hergun benı sasırtıcak kadar var:)
sızlerde elınızden geldıgınce lutfen fırmalara maıl atın .bızlerle paylasın hepımız bırlesırsek daha guclu olabılırız.herkese sonsuz tesekkurler.saygılarımla

burada tamek türk malı değil sanırsam bunun gbi pek çok var yerli yüzde yüz aytaç markasını koymamişsınız

bende katılıyorum arkadaşlara dogru söglüyorlar

Merhaba;

Yurtdışındaki firmamız aracılığı ile yurt dışına yerli malı makine parçalarını pazarlamak istiyoruz ama kapsamlı bir marka listesine ulaşamıyorum.Bildiğiniz böyle bir liste varmıdır?

artık bu markalar çok önem taşoyor…

koroplast urunlerının yerlı olup olmadıgını arastırabılır mıyız?bn baktım ama guvenılır bılgı bulamadım.

türk malı kullanmaya özen gösteren bir tüketiciyim burada tüketici olarak bize ne kadar sorumluluk düşüyorsa türk firmalarına da o kadar sorumluluk düşmektedir türk malı üreten şirketler ürünlerini sağlam yapmalı ve güvenilir bir şirket olmalı değil mi

öncelikle böyle güzel bir site kurduğunu için samimi olarak teşekkür ediyorum be internete girdiğim zaman önümü bir sürü reklam çıkıyor sizlerde türk malını özendirici malların reklamını yaparsanısın internette kişinin önüne çıksa çok güzel olur

koroplast yerli ben kendileriyle mail yoluyla göruştum .facebooktaki grubumuza davet ediyorum sizi orada ayrıntılar mevcut.
http://www.facebook.com/group.php?gid=129623043736286&ref=mf

vay lc wakiki türk malı heeee yalan

lütfen bundan ziyade eti nin tarihini verseydiniz daha iyi olurdu

kahrolsun israil malları ve malları yaşasın ülkemizin türkiye cumhuriyetinin yerli malı yaşasın türk malı kahrolsun ithalat

ETİ nin açılımı Eskişehir Tarım İşletmesidir ve yüzde yüz Türk sermayesidir diğer rakibi Ülker gibi de yabancıya satılmamıştır.

eray hatipoglu çok yanlış konuştun kardeşim eti haramdır ülker helal yani eti israilindir ülker türklerin daha bi kapsamlı araştır istersen kardeşim yalan yanlış konuşma
haksız mıyım arkadaşlar.

Firmalar arasında kaliteli ve başarılı olanlar da var. Demek ki Türk firmaları da başarılı olabiliyormuş. Yeter ki biz bilinçli olarak onlara destek verelim.

oncelikle herkeze selam ve sunu soyliiceem saadece butun yoorumlaarii okuduum ve ben rusyadayiim inanirmisiniiz markete gittigimdee unilever tm yada barkoodu goruunee bi heyecaan basiyoor tabiiki turk malli degiil biliyooruum ama yinede gururlaniiyoor insan biidee bu tartismalariin sacma sapaan variilaan sonuclariin hep tek taraflii dusunceleeriin yersizligiinii biraakin bi tarafaa hepimiiz cok iyi biliyooruuzkii yabancii sermayeyii ku
otuleyeen yerden yere vuraan biiz %99 yabancii sermayeye bagli yasaayan gene biz o yuzdeen kimse yirtmasiin bi tarafinii herkeez yasaam standardinaa goore yasasiin ve memnun oldugu urune devaam etsiin sezarin hakki sezariin ve hakk allahiin kullariina buyuuk farzlariindaandiir bnu unutmayaliim yanii yahuudimiis hristiyyaan musluumaan biraakiin bunuu adamlar dayaniklii kalitelii ve mukemmel urunleer yapiyoorsaa satin alacaksin tabii cunkii hakki ve sen rabbinin sana dedigi gibi hakklinin hakkini veer:))))orospu cocuuklaarii yorumuu kabiuul etmiyoorlar

Selamlar

SUNNY markayı göremedim eklermisiniz. Bence herkesin bildiği büyük yerli markalarımız kadar daha küçük yada yeterince tanınmayan ama önemli başarılar yakalayan gelişmekte olan markalarımızı da tanıtmanız bu yeni markalarında gelişimine katkı sağlayacak ve onları ülkemize kazandıracaktır diye düşünüyorum. Bir yurtsever olarak gerçektende hangi markalar yerli bilmiyoruz öğrendiğimizdede şaşırıyoruz. Yabancı markaları kazandıracağımıza yerli markalarımızı kazandıralım.

Beko türk malı değill

arkadaşlar ülkemize ait tek otomobil markamız fiat oda italyanlarla ortak artık araba fabrikası kurma zamanımız gelmedimi sigara içen herbirey amarikanın tabakko şirketini zengin ediyor mademki özelleştirildi alternatif yerli sigara markaları neden oluşturulmuyor. bunları ya işadamları yapacak yada devlet yapmalı mademki içmeye devam ediyoruz . israil mallarınada alternatif markalar kurulması gerekli. halkın bilinçlendirilmesi lazımki yahudi markalarını satın almasınlar

beyler bayamlar eti türk malı mı değil mi tam olarak cevabını bulamadım ?

Cafecrown’ u abd li Caribou satin almis….
haber kaynak… franchise.com.tr

yanilmiyorsam turk kozmetik firmalari sunlardir.

farmasi
golden rose
flormar
rosense
kajal kozmetik
pastel
carmina
bioder
rareblossom
Alix Avien

Yukardaki markalarin arasinda yerli marka olmayan var ise lütfen yanlisim duzeltilsin.tsk ederim….

2 kozmetik markasi da turk markasi olabilir.
Gabrini
Veniza kozmetik.

çok az

Valla hangisi yerli hangisi yabancı insan karıştırıyor.Tüketicinin bilgilendirilmesi lazım.hele ki Türkiye’de çünkü bilinçsizler ve televizyonda hangi markayı görüyorsa onu alıyorlar bizde dahilizdir.. trt bu işe el atmalı fazla vakit geçmeden sizinde bu anlamlı çalışmasının her zaman arkasındayız.gerçekten çok teşekkürler çünkü bende bilinçsizim bilgim yok elime ne geliyorsa onu alıyorum/alıyordum.bundan sonra dikkat etmeye çalışacağım

iyi çalışmalar…sitenin sahiplerinin kimler olduğunu öğrenmek istemiştim…hala cevap alamadım(2 aydır)..teşekkür ederim

Ahmet bey merhaba, size geç dönüş yaptığımız için özürdileriz. Site sahipleri olarak bizler yerli malı konusunun ne kadar önemli olduğunu milletimize anlatmak istiyoruz. Tabii ki Türk’üz. Sizlerinde katkılarınızı bekliyoruz. Mailden size ullaşacağız ve iletişime geçeceğiz. İlginiz için teşekkür ederiz.

iyi çalışmalar…yanlış anlaşılmaya neden olduğum için özür dilerim…ben milliyetini sormamıştım…göçmen, arap, çerkez, kürt vs etnik kökene sahip olabilirsiniz, bunun hiçbir önemi yoktur ki önemli olan bu topraklarda, bu toprakların insanlarının refahı ve huzuru için çalışmanızdır…teşekkür ederim…

ya bütun bu bilgiler tartısmalar ii güzelde hepsi yanılmıyosam galiba gibi Kesin bi sonuç yok yerlimalıyurdunmalı ve ekibi goruslerin çogunun tersini savunuyor … hangisine inanayım ?su işi bi acıklıga kavusturun ETİ yerli malı mı yoksa yabancımı ???!!!!!!!!!……. anlamadım kesin bi sonuç istiyoruz yerli markalarını sunarmısınızzzzzzzzzz (:

yerlimaıyurdunmalı , gonderdiginiz ileti e-postamda neredeyse hiçbiri gozukmuyor resimler ekler vb. hepsi kaldırılmış.. ):

Hanife hanım merhaba, ETİ yerli malı firmadır. Saygılarımızla.

arkadaslar kinetix türk malı mı dır eğer biliyorsaniz lutfen bilginizi verin çğnkğ çok ihtiyacim var yurt dişinda kinetix in bayesi açacağım da türk mali ise çok avantajli olurum masraf konusunda lutfen bilgi verin %100 türk markası mı dır?

bilgisayar üretiminde exper unuttunz eklerseniz sevinirim

Dünyaca ünlü çikolata markası GODİVA
Dünyaca ünlü elektronik markası GRUNDIG

Bunlarda türk malıdır listeye ekleyiniz lütfen

Ayrıca “Bir dünya markası” sloganıyla dünyanın birçok ülkesine ihrac edilen BEKO da bir türk markasıdır.

s.a. kusura bakmayın burada gördüğüm birçok ürün yabancı menşeyli olup Türkiyede üretilmektedir.Donaneninde arkasında ,unileverinde arkasında 869 yazıyor.Bence insanlar 869 rakamına arkasındaki türkmalı logosuna kanmasınlar ,üretim yerlerini iyice okuyup gerekirse netten araştırma yapsınlar.Bn yapabildiğim ölçüde yapıyorum tavsiye ederim çok ilginç şeylerle karşılaşabilirsiniz…haydi selametle

selamlar
kardeşim yahudilerin mallarını neden yerli malı diye veriyorsunuz? bize yerli malı değil müslümanın ürettigi lazım, yerli malıymış ecnebinin ürettigi israile silah parası olarak yolladıgı malı ben ne yapim

Belirtebilirmisiniz.

arçelik ve beko yahudi malıdır burada yazan bir çok ürün türk değil hangi elektronik üründe MADE İN TURKEY yazısı gördünüz. hangi modelde TÜRK ismi gördünüz. Hep yabancı hayranlığı böyle Türk malı olunmaz bu sitede yazanlar objektif değil….

bu şekilde karışık.önce kategörilendirin.yiyecek, içecek,temizlik,kozmetik,giyim gibi kategöriler halinde yayınlarsanız insanlar aradığını daha kolay bulur.gözden kaçırma olasılığı düşer.mesela ben yerli sabun şirketlerini arıyorum.belkide listenin en altında. baştan aşağı bütün markalara bakmam gerekecek.belkide gözümden kaçacak.belkide bilmediğim bir firma.nerden bileyim sabun ürettiğini

ETİ KİMİN MALI AFEDERSİNİZ

farmasi gerçekten türk malı mı?
tanalize kozmetik çnkü sahibi

AMERIKAN MALI DAHA IYI FORD CHEEROLLET NESSTLE KINDER DOGGE MICROSOFT DAHA MILLYONLARCA MALI VAR BIZ URETSEK NE YZAR IS ISTEN GECMIS HEM ORDAKILER HEPSI TURK DEHIL KI

olum ben bidaha bu siteye girmicem hiç güzel şeyler vermemişler

fantom yerli malı mı?
eğer yerli malıysa neden listede yok?

Filli boya , Fransis markasidir.Fransada ismi CAPAROL.

Arkadaşlar elektronik ürünlerde (özellikle bilgisayar,cep telefonu, tablet pc gibi yüksek teknoloji ürünlerinde) yerli üretim mevcut değil şuan sadece montajcı durumundayız. Ancak Toshiba,Acer vb bir laptop almak yerine Casper gibi Türk markası alırsanız en azından yurt dışına marka parası yollamamış oluruz. Özellikle Eti ve Ülker konusunda olay yerli markadan ziyade sağcı solcu olayına dönmüş vaziyette. İki markada Türk üretimidir ancak kim hangi inanca sahiptir orasını bilemeyeceğim 🙂 Koç Grubu (Arçelik, Beko, Aygaz…) içinde aynı söylentiler var (Yahudi sermayesi olduğu yönünde ) ancak Türk üretimi olduğu aşikardır.. Lcw daha önce yabancılarındı ancak daha sonra Türkler markayı satın aldı. Bim Türk olarak kuruldu ancak şuan malesef yerli değil. Avea ve vodafone malum yerli değiller. Turkcell %100 olmamakla beraber hala Karamehmet’in (Show Tv ve Digiturk’ün saihibi) yönetiminde. Kinetix ve Lescon Türk malıdır.

dimes ürünü tokat ve izmirde üretilmektedir. merkez tokattır. bildiğim kadarıyla % 100 yerli sahibi orhan direndir.

niksar ayvaz suyu da %100 yerlidir rahatlıkla tüketebilirsiniz. böbrek taşı döktürdüğü söylenmektedir ve gerçekten güzel sudur. niksar belediyesi üretmektedir.

ben hep yerli malı almaya özen gösteriyorum keşke herkes öyle olsa…

sizlere türk malı diye sürekli aldığım bir markayı soracağım cevap yazarsanız sevinirim….eti ?

Sağra var onu ekleyinn

Sağra var onu da ekleyin…

Kinetix de var

DEĞERLİ SİTE YÖNETİCİSİ
BEN TÜRK HRİSTİYİAN BİRLİĞİ BAŞKANI RANDY CİHAN BEKTAŞ
İNSDANLARI BİR KONUDA FARKLI VE EKSİK BİLİNÇLENDİRİYORSUNUZ
ÜLKER GRUBU DYO İHLAS HOLDİNG GİBİ BİR ÇOK YERLİ ÜRETİM ALTINDAKİ MARKALAR YABANCILAR TARAFINDAN HİSSELİDİR
BU KONUDA LOJİSTİK ARAŞTIRMA YAPMADAN YORUMLARINIZ ÜZÜCÜ OLMAKTADIR
BUGÜN BU ÜLKEDE ERMENİ RUM AMERİKALI TÜRK KÜRT HRİSTİYAN NÜFUSU GÜÇLÜ OLUP TÜRKİYE SICAK PARA SOKMAKTADIR BU ŞEKİLDE EKSİK BİLGİNİZ ÜZÜCÜDÜR SAYGILARIMMLA

selamlar
arkadaşlar doğadan çay yahudilere satılmış bilginize….türktü ama satılmışmış öyle okudum…

signal, ipana diş macunu colgate yahudi diye biliyorum
eczacıbasıların gizli bir yahudi mezhebi olan sebataycı bir aile oldugunu kılıclarvekalemler sitesinde okumustum

yani müslüman bildigimiz bazı ünlü aileler yahdu mezhebine baglı gizli yahudilermis ayrıntılı bilgi icin kılıclarvekalemler sitesine bakılabılır kı iyice ögrenelim

kozmetik olarak flormar, carmina türk …
golden rose u agresif satıs politikaları ve başka sebeplerle kesinlikle almıyorum benim için kara listededir…

çaykura poşet çay (earl grey ) üretmesi ve satıs agını yaygınlastırması için lütfen birer email yollayalım, arasak da bulamıyor ve alamıyoruz

yine dogus cay türktür

sevil parfümeri yahudi imiş..bilginize…

ülker de yine gizli yahudi ailesi imiş, karaim yahudisi olarak bilinen kırım yahudilerindenmiş aile.. hatta bir roportaj okudum bir gazetede, ailenin kırımdan göcüp yine bir yahudi olan ülker şeker (eski adı buymus ) firmaya önce ortak olmus sonra tamamını ortaklarından satın almıslar sonra da yahudi dilinde olan soyadlarını ülker olarak değişmişler, bunu ortaklarının torunu anlatmıştı nette arayın ülker ailesi yahudi mi diye çıkar…

ülker de benim için yasaklıdır almam….

bekonun ortakları yahudi ama koç ailesi müslümandır–haklarındaki yahudi iddiası katiyen yalan ,yaşamları çok islami değil belki-adamların evlerinde değiliz ama kökleri hacı bayram-ı veli ye dayanan müslüman türk ankaralı bir aile..bence yahudilerle ortaklıklarını kessinler.. .

hristiyan mallarını alabiliriz ama yahudilerin mallarını almayız inşallah !!!!!!!!sonuc olarak japon mallarında kore mallarında sıkıntı yok onlar kimseyi yok etmeye calısmıyor

Sayın Randy, sitemizi iyice incelerseniz bu konu hakkında yazımız yayınlanmıştır. Herkes kendi ülkesinin ürünlerini tüketmek ve kullanmak isteyebilir. Bu gelişmiş dünya ülkelerinde de yaşanan bir davranış biçimidir. Saygılarımızla.

Bırakın boş konuşmayı Hangi yerli markası dogru düzgün kaliteli üretim yapıyo Alayı hava civa.

Ugur senın zihniyetindeki insanlar bu ulkeye zarar veriyor.Bu arada admin arkadasım duzgun arastırma yapmadan gelısıguzel bu marka logolarını buraya koydugun bellı bu firmalardan bır cogu turk degıl .Sunu ilk oncelikle bır gorev sayıp turk markalarının gelısmesını ıstıyorsak ilk once desteklerinizi esirgememeniz lazım bilindigi uzere BİR MIH, BİR NALI, BİR NAL BİR ATI, BİR AT BİR KOMUTANI, BİR KOMUTAN BİR ORDUYU, BİR ORDU, BİR ULKEYI KURTARIR.
Benım Arastırmalrıma gore turk malları asagıdakıler.
http://www.hayat.com.tr
http://www.evyap.com.tr
http://www.tibet.com.tr/

Temizlik ürünleri olarak ERSAĞ kullanılabilir %100 Türk Malı Denizli’de üretiliyor.

yerli mali adini verdiginiz bazi/cogu mallarin yabancilar tarafindan hisseli olduklarina bende katiliyorum! ve sizin eksik bilgilendirdiginizi bende üzülerek söylemek zorundayim. Güzel bir fikir ile bu domain´i acmissiniz ricam eksiklerinizi kaldirarak devam etmenizdir.
Ben almanyada ikamet ediyorum ama para verdigim dükkan ve mallara elimden geldigi kadar dikkat ederim. ilk zamanlar Türkiye´ye geldigimde herseyden doya doya yiyebilecegimi sanarken marketlerin nerdeyse alman marketlerinin ayni görmek beni sarsmisti. insallah türkler uyanirda kendi has mallarimiza dönüsü bulurlar.nekadar kaliteden herzaman 10 nr degilselerde.

The jon ic giyim ureten bit turk firnasidir.lutfen bizi de bu sayfaya eklerseniz memnun oluruz. selamlar Ayhan Sipahioglu

YERLİ MALI DERKEN TÜRKİYEDE İMALAT VEYA ÜRETİM YAPILAN
MALLARA VE SERMAYESİ % 100 TÜRKİYE VATANDAŞI OLMASI ŞARTI İLE BEN O ÜRETİLEN MALLARA YERLİ MALI DERİM BURDA BAZİLARI ÇİNDE ÜRETİYOR TABİKİ BUNUN BANA FAYDASI YOK TÜRK VATANDAŞI OLARAK BUNLARIN DÜZELTİLMESİ GEREKİR SAYGILAR

yerlı malı kullanımında gercektende daha dıkkatlı olmalıyız,,,sıte mukemmelı yakalayacak,,,emı nım basarılarınızın devamını dılıyorum,,,bızler bır turk vatandas olarak destek verecegız,,,kırmızı beyaz ıcecek gurubunun ısım telıf hakkıda sızdeymış,,cok sevındımm,,,onu kaptırmayalım barı ay yıldızlı bayragımızın renklerı,,,,yerlı fırmalar bu konuda kapınızı calacaktır ,,,cunkı yerlı malı tuketımınde gercekten buyuk bır artış var,,bılınclı tuketıcılerımız cogalmakta ve ben cok mutluyum bu taployu gordukce,,,,

etiyle alakalı çeşitli söylentiler var gerçekten yerli markamı acaba ?

yerli malı ülker yeme gelip burda da filistinin başına gelenleri yaşatsınlar , emin ol kimse yok arkamızda duracak. onların kozmetikleri,colaları bilmem neleri bizdeki faydalı otlarla, anadolunun tariflerini (hastalık konusunda, yemek tarifinde, vs.) geçemez, AHLAK anlayışımız, Bizim dinimiz herşeyin çözümü, hatta kitabımız başka din mensuplarına bile örnek olmuş, oradan yola çıkarak icatlar yapılmış. SÖZÜN KISASI KENDİMİZİ ÜLKEMİZİ HAFİFE ALMAYALIM HERKES ÇALIŞTIĞI İŞİ LAYIĞIYLA YAPSA ÇOKTAN KALKINIP BÜYÜK GÜÇ OLMUŞTUK BAŞIMIZDAKİLER DE TABİ

Turk mali milletin onurudur. Ancak yobaz ve nurcu markalari yerli mali olarak gorulmemeli, Nitekin yobazlar ve nurcular irticai faaliyetle Ulu onder Ataturk’un kurdugu bu cumhuriyeti yikip despot bir ulke kurma egilimindeler.

hiç biride uluslararasi önemli olmayan markalar. Yüzde yüz bir motor veya uluslarararasi kullanılan ağır sanai ürünü varmı?

LİSTE ÇOK FAZLA EKSİK BURADA DİĞER ARKADAŞLARIN KATKIDA BULUNDUĞU FİRMALARDA İNCELENİP DOĞRULANIP EKLENMEMİŞ ,YERLİ SERMAYE TAMAMEN TÜRK SERMAYELİ ÜLKEMİZİN KOZMETİK DEVİ YURTDIŞINA 54 ÜLKEYE İHRACAT YAPAN HUNCA KOZMETİK DE LİSTENİZDE YOK , KOZMETİK, GIDA, GİYİM, TEMİZLİK ÜRÜNLERİ ,SEKTÖRÜNDEKİ FİRMALARI PAYLAŞIRSANIZ DAHA FAZLA SES VERECEK BİR ÇALIŞMA OLUR , DÜŞÜNMÜŞ OLMANIZ ARTIK BİR ÇOK KİŞİNİN BU KONUDA HASSASİYET GÖSTERİYOR OLMASI ,ÜLKESİNİN FİRMALARINA DEĞER VERİYOR VE DESTEKLİYOR OLMASI ÖNEMLİ BİR BAŞLANGIÇ , EMEĞİNİZE SAĞLIK,

arkadaslar aras kargo arcelık beko yanı koc grubu ısraıllılerın yanlıs bılınıyor

ya arkadaş bunlarmı turk malı yani içinde yahudiler yok haaa hiç araştırmamıssın yazık milleti yanlış yönlendirmeyin çoğu sebataist ve yahudi bu markaların

bazı markalar eksık gercekten çok buyuk bır fabrıkadağa konyaya yapacak olan algida var ayrıca ulker sadece turk malı degıl ısraıl ve turk ortak fabrıka

Arkadaşlar yerli malı konusuna ek olarak Türk marka isimlerinin Türkçe kullanılmasını arttırmalıyız.Neden çoğu Türk malı olan ürünler yabancı dille yazılmış?Ayrıca yazarken yazımlarınıza dikkat etmenizi rica ediyorum.Çünkü TÜRK DEMEK TÜRKÇE DEMEKTİR! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! demiştir ATATÜRK.(Meğer meşhur sözün birinci kısmı da varmış)

sabetaistlerin (gizli yahudi /dönmesi/beyaz Türk ) firmaları yerli mi sayılmalı?…

Levent

Nedime Hanım kesinlikle çok önemli tespit.Türkçe isimlerle popüler ve marka olmalılar.Herkese yerli firmaları söyleyip alışverişimizi bu firmalara kaydırmamızda yarar var.Çevremde herkes yerli firma soruyor.Özellikle deterjanda yerli marka arıyor insanlar.Var mıdır yerli deterjan firması?
Saygılar.

bencede hep türk malı kullanalım arkadaşlar:)kahrolsun İSRAİL

Şu Koç Ailesinin kökenini herkesin araştırmasını tavsiye ederim.Bizim Türk diye bildiğimiz insanlar kimler çıkıyor?İsrail e para vermeyelim diyoruz fakat yine yahudi oyununa düşüyoruz.Nasıl mı?Bir haham anlatır.Bir Yahudi ve bir Hristiyan kervanlarla şehirler geçip her yerde sırayla tezgah kurarlar.Kervanda eğer başka insanlarda varsa yol boyunca hep birbirleriyle tartışırlar.Fakat hep yanyanadırlar.Biri onun dinine laf söyler diğeri de onunkine.İnsanlar onların arasına giremez laflarını bölemezler.Pazarda yahudinin önüne gelen müşteriye yanındaki hristiyan derki o yahudi.Bak aynısından bende de var ama biraz daha pahalı.Müşteri gelir ondan alır.Her müşteri geldiğinde aynısını yapar.Pazar toplandıktan sonra yine beraber kervanı kurup yola çıkarlar.Neden mi?Çünkü ikisi yahudi kardeşlerdir.Bana bunları andırıyor(Apple & Samsung)

Helal olsun beyler size teşekkür ederim milliyetciliği elden bırakmamak lazım israili o su bu su kazanacağına benim ÜLKEM kazansın face ve tweeter da böyle çalışmalar bekliyorum iyi günler.

mavi İsrail malı tamek LCW İsrail malıdır türk malı değil. BAZILARI TÜRKİYEDE ÜRETİLSE DE YAHUDİ TÜRK İŞ BİRLİĞİ İLE ÜRETİLİYOR.

TÜRK MALI OLMASI ÖNEMLİ DEĞİL TÜRK İSRAİL İŞ BİRLİĞİ İLE ÜRETİLEN VE YERLİ ÜRETİM DİYE ADLANDIRILAN ÜRÜNLERDE VAR ARKADAŞLAR.

Bu şirketlerin bir çoğu hristiyan yahudi Amerikan ingiliz yunan ortaklıdır biz Türkiye cumhuriyeti hristiyanları zaten bu firmaların tamamını mallarını kullanıyor ve kullanılması konusunda teşvikler ediyoruz
TÜRK HRİSTİYAN BİRLİĞİ BAŞKANI OLARAK DYO KENT ŞEKERLERİ ETİ GİBİ FİRMALARI ZATEN ÖNEMSİYOR VE ÜRÜNLERİ KULLANIYORUZ YUKARIDA BAHSETTİĞİNİZ FİRMALARIN ÇOĞU ORTAĞI TÜRKİYE CUMHURİYETİ HRİSTİYANLARI VE YAHUDİLERİDİR.

Arkadaslar hic biriniz bisey bilmiyosunuz .ulker arcelik eti evyap yahudi diyosunuz bu sirketlerin sahipler turkiye dogumlu turk vatandaslari ve turkiyeye vergi veriyolar turkiyede yahudi sirketi cok dunyadada cok abdnin ekonomisi yahudiler tarafindan yonetiliyo burdaki markalar tamamen turk ama arceligin %3-4 u turk-yahudi bir sirkete ait ama arcelik ve vestel disinda ve onlarin alt markalari disindaki tum beyaz esya markalari yabanci cogunlugu yahudidir whirlpool elektrolux profilo hoover irnek olarak verilebilir ayrica turk markalarina yahudi denilerek onlarin pazardaki liderligini dusurmeye ve o markalari karalamaya calisan kotu niyetli yabanci ve turkler var ve onlara inanmayin yahudi olmadigi halde yahdi diyerek karalanmaya calisilan arkoyu kullanmak yerine turkiyede bile uretilmeyen gillete i mi kullanacaksiniz ?

Hidromek Mastas Çukurova Akfa Penguen Tukaş Tat nerdeler?

ilk olarak beko arçelik eyüp sabri tuncer bunlar yerli marka olmalarına rağmen yahudi desteklidir.

ikincisi bir malın müsbet yerli malı olması için de ilk şart nihai para kimin cebine Akıyor, o önemli . yani bir müslümanın cebine giriyorsa para sorun yok ister çinde üretsin ister endonezyada farketmez. çünkü son noktada paraya , gelişime o şirket sahib oluyor. yani çok uluslu olabiliyor. düşünün türkiyenin çok uluslu geniş ürün yelpazeli bir şirketi var mı? ama onların unilever gibi firmaları var.

harika bi site cok işime yaradı odevimde

beko arçelik yahudilerin be koçum haim nahum yani vehbi koçun babası bir haham ve hep batıya hizmet etmiş arçelik beko alacağınıza samsung ,toshıba alın hiç değilse yahudiye değil budiste para gitsin vestelde aynen zorlunun oda yahudi

türkiye’ de en çok satan ve halk arasında da en iyi su olarak bilinen markalar. ortak özellikleri hepsinin siyonist sermayesi olması. erikli’ yi malum geçen yıl nestle satın aldı, damla su coca cola’ nın hayat’ ı da daha evvel danone almıştı. aslında bana kalsa bu listeye pınar’ ı da eklerim ama neyse.

-boykot listelerinin en başında yer alan danone, nestle ve coca cola’ nın suları türkiye’ nin en büyük marketlerinde raflarını almış vaziyette. dün bağdat caddesi ile bostancı arasında en az 10 markette farklı bir su markası bulamadım! elbette boykot refleksi fazlaca bireysel bir hareket, y

Yabancı sermaye ile bir problemim yok ama siyonist kapital’ e direnebildiğim yere kadar direneceğim!

ya ne helal olosun u????? bunları kim hangi kaynaga dayanarak yazmışlar??? ben sabahtan beri araştırıyorum bi araba alacaM YAHUDİMİDİR DEGİLMİDİR DİYE BAZI SİTELERDE YAHUDİ DİYO BAZILARINDA DEGİL DİYO.MİLLET NERESİNDEN UYDURUYO.GERCEK KAYNAK YOKMUUUUUUUUUUUUUUU KAFADAN UYDURMAYIN MİLLETİ KARALAMAYIN.Bİ YERDE YAHUDİ DENEN ÜRÜN DİGER YERDE DEGİL DENİYO.İSTİSMAR ETMEYİN MİLLETİN İNANCINI

İsmi turk ama sahipleri yabanci bir suru marka var.erikli,haci sakir,gazi,arcelik ,beko vs vs.mesela kocun babasinin yahudi haham basi oldugunu biliyormuydunuz.isimlere bakarsak aldaniriz,bilincli tuketici olmak lazim.sonradan gordum ,bi arkadas aynen anlatmis koc grubunu

siz yerli malı diyorsunuz ama bu markaların içinde hammaddelerini yurt dışından getirenlerde var önemli olan sermayeden çok malın da yerli ve güvenilir olması. bu yukarıdaki yerli malı dediğiniz markaların özellikle birkaçını kullanmıyorum türk görünümlü yabancılar da var.

Yörsan araplara satıldı. Hissesi satılan markaları listeden çıkarıyor musunuz? http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2014/01/21/yorsan-abraaja-satildi

Burada bizim diye sahiplenilen markaların çoğunun ismi yabancı neden bunlara türk isimler verilmemiş öyleyse madem bizim ismimize milletimize yakışan isimler olması gerekmez mi?

ortaklık olarak veya sermaye olarak,gizli(türk kimlikli,müslüman sanılan) ya da açık, yahudinin y sinin olmadığı %100 türk müslüman markalar nelerdir?sadece gerçekleri istiyoruz çünkü artık ortalık çok bulanık.

Arkadaşlar facebookta Türk Malı Kullananlar diye bur sayfa kurdum. Her ay yerli markaları güncelleyerek paylaşıyorum . Linkdeki Sayfamizi beğenmenizi tavsiye ederim

https://m.facebook.com/profile.php?id=1493882727502690

Bence hıc ıthal etmememız lazım ısraıl mallarını bıde bu yazdıklarınız turkıyede uretılıyor ama turk malı degl

Ersağ temizlik ve kozmetik ürünleri %100 yerli fabrikası Denizli’de üyelik sistemiyle üye olup temizlik ürünlerinizi tedarik edebilirsiniz.Ayrıca helal sertifikası var.Ürünlerine domuz geni testi yaptırıyor ürünler fosfat içermiyor yani hem insanı hem çevreyi koruyor bitkisel ve organik içerikli ürünler üretiyor ben 3 yıldır kullanıyorum.herkese tavsiye ederim.

böyle bir grubun olması gerçekten çok iyi. Ama bunu tüm Türkiye ‘ye anlatmak lazım!

sayın admin keskinoğlu a.ş. var.Manisa/Akhisar markası

casper’ın üretim yeri israil tel aviv
casper’da israil malıdır
made in israil
***********************************************
made in turkey de gözteriyorlar

yörsan,ülker,vestel bunlar bildiğim kadarıyla yabancı ortaklı firmalar özellikle ülker markalarının çoğu yabancı ortaklıdır. çocuklarınıza ortaksız yapıda olan yerli firmalardan güvenilir şeyler yedirin gavur malına güven olmaz. sağlıklı ve zeki nesiller için çocuklarınızı abur cubura alıştırmayın doğal beslenme alışkanlığı edindirin

bi site yapmışsınız saçma szpan diyaloglara sebep oluyor anca çç… 4 tane marka yazmış bırakmışsınız o kadarmı .. büyük türk malı markalar hem sektötr sektör ayırmamişsınız…hem markanın ne kadarı yerli sermaye onun ayırımı bile yokkk… işinizi biraz düzgün yapın lütfen

Çalışmalarınızdan ötürü teşekkur ederiz .. Herkes bi çalışma yapsa keşke..

selamarkadaşlar şerefsiz israilin gazzeyi vurmasına sesiz kalmayalım gavur malı yarine yerli malı kullanalım ve orada acılariçindekikardeşlerimize yardımcıolalım

Arkadaslar biraz dikkat etseniz.türk mali deniliyor ama kac tane marka vardi orda yahudilere ayit olan.yahudi olduklarini gizliyorlar tabiki.onlarda israile para aktariyo gelirinden

Siz nasıl utanmadan lcw waikiyi ve mavi jeansi yerli diyorsun , amerikancımısın

Oncelikle böyle önemli bir konuyla ilgilenmenizden ötürü herkezi kutlarım bende fikrimi paylaşmak istedim Arkadaslar ters tepki vereceğinizden eminim ama buda benim düşüncem safkan % 100 türk malı derdindesiniz ama bir şekilde yabancı eli hepsine değiyor fikri bulup emek verip büyütüp insanlara sevdirip yabancıya satılan çok malımız var buradan onlara şöyle demek istiyorum (GÖZÜNÜBIBAKTIĞINIZ BÜYÜTTÜĞÜNÜZ KIZINIZI GEVURA GELIN ETTINIZ BU EVLILIKTEN DOĞACAK ÇOCUKRIN ASİLLİĞİNDEN ŞÜPHE EDERİM ) birde önerim var bir mal yabancı maliysa bile karşısında kendi öz urunumuz yoksa ve o mal burada uretiliyorsa bizim sayılır çünkü vergi veriyor işçiler çalışıyor ve türkiye için kalkınma da yardımı oluyor o yüzden o maldanda kendi malımız gibi alalım saygılarımla

israilin ürünlerini araştırdıgımızda birçok türk malı dediginiz ürünler var mesela en başta ülker , ne dogruyu bilen var nede yanlışı kim ne ürün nasıl bilen yok tek bildigim şey çocuklarımızı her gün zehirliyor saglıgıyla oynuyorlar bu günden itibaren cocuklarıma gıdaları zararını israili ve zulum gören filistini anlatacagım harçlıklarına yiyecek almak yerine birikim yapıp hayırlı işler bagış gibi güzel şeyleri onlara öğretecegim tüm annelerden destek bekliyorum

peki ya kent türk malı deilmi

Site yanlış bilgi içeriyor arkadaşlar. Bazı Yahudi mallarını Türk malı olarak göstermişler. (!)

Çamaşır makinesi deterjanlarınıda yazarmısınız

Beko Yahudilere ait sadece Koçun fabrikası biraz daha dikkatli oluşturalım lütfen listeleri Türkiyede yaşayan Yahudi olunca esmi geçiyoruz

deterjanda üretsin türkler çamaşırları ne ile yıkayacağız

Ülker türk değilse yandık, Bütün israil alternatifi markalar ülkerin yani
kola turka ülkerin, cafe crown ülkerin, bi çok bisküvi-çikolata ülker kusura bakmayın ama ülker türk değilse bile ülker alırım yine bi sarayın halleyine bak bide ülkerin

BÜTÜN SİTELERDEN BİRBİRİNİN EKSİKLERİNİ TAMAMLAYARAK KENDİM HAZIRLADIM.

YİYECEK
Eti, Torku, Ülker, Bifa, Kristal, Pınar, Aytaç, Oruçoğlu, Yörsan, Yörükoğlu, Saray, Şölen, Ankara makarna,
İÇECEK
İçim, Uludağ, Kola Turka, Çaykur, Kristal Kola, Hamidiye Su, Aytaç, Çamlıca, Niğde Gazozu, Zafer Gazoz, Suny, Beypazarı, Aroma, Dimes, Sütaş, Aynes, Niksar,
GİYECEK
Kinetix, Gezer, Scooter, Aydınlı, Koton, Gencallar, Polaris, Collezione, Lescon, Mavi, Kiğılı,
TEMİZLİK
Evyap, Duru, Bingo, Viking, Miray, Flaminfo, Mio, Hes, İpek, Paksoy, Arko, Venice, Eyüp Sabri Tuncer, Derby,
TEKNOLOJİ
Casper, General Mobile, Vestel, Regal, Ufo, Kumtel, Exper (İllede yabancı alıcam diyorsan zaten alınmış olan malı al yani 2.el)
OTOMOTİV
Tofaş, Kanuni, Uğur Mondial, (2.El araba almak tavsiye edilir Çünkü 2.el zaten alınmış bir malı almaktır.)
BANKA
T.C. Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bank,
MARKET
Kiler, Yerel Marketler, BİM, A101
MOBİLYA
İpek, Kilim, Yataş, Merinos, Özdilek, İkbal,
DİĞER
Filli Boya, THY, Pakpen, OnurAir, Gülen Boya, Kütahya Seramik, Hakan Plastik, Kale, Anadolu Sigorta, AirTies, İnci Akü,

ERİKLİ SU NESTLE SU DANONE HAYAT SU SIRMA SU 100/100 İSRAİL DEVLETİ TARAFINDAN İŞLETİLEN MARKALAR

ERİKLİ NESTLE İSRAİL MALIDIR ARKADAŞLAR

polo israil ürünümüdür bilgisi olan ?

Yerli malı cep telefonlarının markalarını göremedim

Sucuk markalarından ikbal cumhuriyet bunlar %100 yerli ve helal belgelidir ayrıca Ülker kesinlikle yerli Yahudi firmasıdır kullanmıyorum kullanmayınız

burda bingo dalin duru ve daha bir çok şey yoooooooooooooooooooook

lütfen açıklamalı olarak yazınız yorumlarınızı.

MERHABALAR BEN DIŞ TİCARET ÖĞRENCİSİYİM . BİR MUSLÜMAN VE BİR ANADOLU İNSANI OLARAK YEDİĞİMİZ İÇTİĞİMİZ MADDELERE ÇOK DİKKAT ETMEMİZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. YUKARIDA DA YAZILDIĞI GİBİ TÜRK MALINA TEŞVİK YAPILMALI REKLAMLARLA KAMU SPOTU İLE DESTEKLENMELİ. AYRICA STANDARTLAR ÇOK ÖNEMLİ LÜTFEN KULAK VERİN. TURKAK,TSE,TÜRKMALI, BU STANDARTLARI GÜÇLENDİRMELİYİZ. DAHA GENİŞ ÇAPLI ÇALIŞMALAR OLMALI . BİR ÖGRENCİ OLARAK ELİMDEN GELEN HERŞEYİ YAPARIM. NOT : ANADOLUNUN HER TARAFINDA KÜÇÜK FAZLA TANINMAYAN AMA YURTDIŞINDA TANINMIŞ BAZI FİRMALAR VAR ONLARA DAHA ÇOK DESTEK VERMELİYİZ. TEŞEKKÜRLER.

tamek ve eti israil malıdır,ortaklık ile de olsa,onlarında israile kar sağladığı aşikar. düzeltin,insanları iyi bilinçlendirin.

erikli su nestlenin türk malı değil

Bence finansal isletmeler, magazalar, restorantlar(yerli urun kullananlar), elekronik, giyim ve alkolsuz ve alkkollu içki çesitlerimiz de eklenmeli

Bn burdan yetkililere sesleniyorum lütfen bu israilin bütün ürünleri kaldırılsın ve Israil bizide esir almasın

Yaa guzel arkadasim mesela tamam ulker turkiyeninde tamami deil ve burdaki cogu markalar biraz saibeli mesela %5 turk hissesi var yazma lutfen yada erikli turk hisseli sakina yazma yazacaksan saka yaz lutfen bi de senden insanlik icin hissedarlari olan ulkelerin yuzdelik kisinlarini yazamazsin cokzahmetli iş biliyorum ama senden tek ricam hisseleri yuksek olanlari ve israil mallari olan hisseleri yazma lutfen özellikle erikli hayat pinar nestle ve sirma lutfen yazma
Tesekkur ederim ne zamandir boyle bi liste ariyordum cok sağol
ALLAH razi olsun

Eski yorumları okudum sitenizden yapılan açıkllamarda en kısa sürede eklenecek vs yazıyor. Fakat listeye bakıyorum hala 30-40 tane şirket var. Merak ediyorum bir markanın amblemini şuraya eklemek zor bir işmidir. İyi niyetli olarak yerli mallarını desteklemek adına listeye bakıyoruz ama saf falan değiliz. Şeffaf iş yapınız ki suizan etmeyelim.

Arkadaşlar lütfen dikkat edelim bu sitedeki bazı markalar yanlış mesela tamek,LC waikiki, arçelik ve dyo bunlar İsrail’in

Eti ve diyo İsrail malı nasıl Türk malı gibi gösteriyorsunuz dikkat edin bu tür ürünlere..

bazı markalar hem israil markaları arasında hem de türk malları arasında gözüküyor hangisine inanalım

Ülkerler karaim(kırım)yahudisidir.gerçek soyadları Ülker değil sabetayların(Selanik yahudileri)kullandığı berksandır..gezi olayları sırasında hükümete darbe yapmak isteyen ve her yeri terörize eden vatan hainlerine sırf darbe olsun diye maddi kaynak sağlamıştır.arçekik-Beko koçlarındır.koçlar da gizli yahudidir.israil Gazze’yi bombalarken jet yakıtını koçların şirketi göndermiştir

komili ıslk mndl kullanıom,israil ürünü deniyor türkiyede üretilmiştir yzıyor 869la başlıyor hiç bişi anlmdm

Arcelik ve Beko Yahudi mali degilmi Yahudi olan KOC uretmiyormu

Pinar et ve Pinar sut şahin selçuk yasarindir kendisi karsiyakanin sembol ismidir..

BENCE BU ŞEKİLDE BOYKOT KARARI ALARAK SADECE KENDİNİZİ RAHATLATIRSINIZ SONUÇTA İSİM DEĞİŞTİREREK YİNE MALLARINI SATARLAR.BENCE YAPMAMIZ GEREKEN SEÇİM SIRASINDA DOĞRU KİŞİYE OY VERMEK.

En kisa zamanda ekleyin İzrail ürunlerini cocuklarimiza gelecek nesıllerımize yedirmiyelim artik

lütfen kategorilendirebilir misiniz? gerçekten logoların bir önemi yok yeterki, şampuan alacağımız zaman elimizde bir liste olsun ya da diş macunu alacağımız zaman. bu şekilde kategorilendirme yapabilirseniz çok makbule geçer.

Ne zamandır deterjan alcam alamıyorum .
İyilerin hepsi isralmiş😢 türk malı denilenlerde hiç iyi görünmüyo 😡 offf neyapcam kullanıp tavsiye eden varmı?

Koton, eti, lcw nerede Türk malı Allah aşkına…

siz egr beko ya areclik e turk markasi diyorsaniz hic bi guvenilirliginiz kalmaz. beko ve arcelik turkiyede uretilen yahudi markasidir biraz arastirin isterseniz ve bununla beraber koc gurbunun tamami.
migros
kocbank
koc unisys
toplam 101 sirket

beko nun acilimi
BE = BErna nahum
KO = vehbi KOc
koc ailesi ermeni yada yahudi tam emin degilim ama kesinlikle turk soyundan degil ve zamaninda turkiyede araba fabrikasi kurlmasina da cok engel olmus kisidir.

ayni sekilde tofas denen aranada yerli araba degildir sadece ucuz iscilik amaciyla fabrikasi turkiyededir ancak sahibi koc tur

Bende yerli ürünler kullanmak istiyorum lütfen listeyi genişletin paramı ülkemin insanı kazansın istiyorum teşekkürler

zaten ne kaldı amk sikerm bole isi israln anasını sikcez zten .

hayat kimya ürünleri ( papia,familia,teno,bingo,molped,molfix, joly) bunlarda %100 yerli malıdır

Türkan hanım deterjan tavsiyesi istemişsiniz.Ersağ ürünlerini hiç duymadınız mı? % 100 yerli sermaye merkezi Denizli.Ayrıca kimyasal deterjanlar kansorejen içeriyor çevreye ve insan sağlığına çok zararlı.Hem sağlıklı hem Türk malı istiyorsanız Ersağ kullanın.Bitkisel ve organik içerikli.Üye olmak isteyen arkadaşlar sponsor no:314813

Mrh. Öncelikle tüm insanlığın kardeşlik duygusuyla hareket etmesuni dilerim. Fakat gelinen noktada tüm dünyada müslümsnlara kan kusturan yahudi lobisine lanet olsun. İşi Allaha bırakmak sadece bahanelere sığınmaktır. Yerli malların kalitesiz oldugunu savunan arkadaşlar sadece yabancı hayranlığı olan lüks düşkünleridir. Ayrıca tv dizilerinde lüks tüketim çok desteklenmektedir. Seçici olmalıyız arkadaşlar. Okullarda “YERLİ MALI” haftasında bile CocaCola tüketiliyor… Uyanın artık yahudiden dost olmaz. Ülkeni seviyorsan fedakarlık etmek zorundasın lafla vatanseverlik olmaz.

Yerli üretim bebek bezi varmı

bla bla bla yerli malı kullanalım yabancıyı zengin etmeyelim

Tamek icin israil mali diyorlar. Erikli su icinde tam detayli bilgi yok

şuna bak kardeşim hepsini toplasan en basitinden almanyanın şirketi olan adidas kadar bile etmez hiç dünya markamız yok

Termikel de olması gerek Türk malı o da

Yav bu site dolandiriyor sizi çünkü yerlimali diye casper ve lcw yazmışlar yuh diyorum başkada bişey demiyorum. HASBUNALLAH VE NIMEL VEKIL ( ALLAH BIZE YETER O NE GÜZEL VEKILDIR. )

Ne yazdiysam yorumumu yayinlatmadilar. Eğer bu yorumumda yayinlanmazsa bilinki bunlar yalancılar yazdigim yorum u bilerek yayinlamadilar çünkü kimsenin gerçeği VE NIMEL VEKIL ( ALLAH BIZE YETER O NE GÜZEL VEKILDIR. )

hani ya burda ”halk , bingo , özdilek , sek ,dimes uludag ” markaları yok onlarda türk malı

Bu liste yanlış. Kimseyi kandrmya hakkınız yok

Biz tüm halkımızın yerli malı kullanması taraftarıyiz bu ülkede İsrail ve ona benzeyen ülke lerin mallarını kullanmak istemiyoruz fiyatların biraz daha makul olmasi orta sınıf vatandaşında alımını kolaylaştırıcagindan yerli malın satışında artış olacağından eminim tşk.

Türk malı çay markalarınıda eklrrmisiniz rica etsem teşekürler

Casper Ne Zaman Yerli Marka oldu .))))

Vay be İsrail markalarından sanırım daha az allah İsrailliler sorunu kurutsun inşallah

Annelerimiz büyüklerimiz evvelden bir çok gıda maddesini evlerde üretirlerdi. Hem sağlıklı olurdu hemde ekonomik. Yoğurt, ayran, şalgam, kefir,ekmek,tatlılar, peynir, zeytin, yeşillikler, sucuk, yumurta,reçeller,komposto lar vs vs vs ….. hazirciliga alistirildigimiz üreten değil tuketen bir topluma dönüştürüldüğümüz içinde İsrail’in fransız in şunun bunun ürettiğini tüketiyoruz. Benim şahsi düşüncem çok düşük maliyetleré herkesin evinde yapacağı bu basit gıdalarla başlamak ve birbirimize saygı duyup birlik içinde gerçek bir millet gibi hareket ederek dünyanın karşısında dimdik durabiliriz. Atamizin bizden isteği de bu degil mi?

Allaha Şükür hepsi İsrail mali değilmiş

Giysi
1. Loft
2. Colin’s
3. Keep Out
4. LTB
5. Mavi
6. Lescon
7. De Facto
8. Koton
9. Collezione
10. Tiffany
11. LC Waikiki
12. Leke
13. Cashmere
14. Tudors
15. Yumateks
16. Lufian
17. Kiğılı
18. Kip
19. Altınyıldız
20. Süvari
21. Vakko
22. Damat/Tween
23. Mudo Collection
24. Sarar
25. Beymen
26. Hatemoğlu
27. Boyner
28. Desa
29. Ramsey
30. Derimod
31. Jimmy Key
32. Polo Garage
33. İpekyol
34. Hotiç
35. Togo
36. Karaca
37. Aydınlı
38. Sabri Özel
39. İGS
40. D’S Damat
41. Adil Işık Group ( adL, Codentry, Love My Body, Night Zoom)
42. Network
43. Fabrika
44. Tekbir Giyim
45. Bisse
46. Abbate
47. Cassis
48. Hatem Saykı
49. Dagi
50. Zeki Triko
51. Penti
52. Özdilek
53. Tutku
54. Batik
55. Deriden
56. OXXO
57. Efor
58. Ekol
59. Elle
60. Yargıcı
61. İkiler
62. Journey
63. Dufy
64. Matrak Shop
65. Matraş
66. Miss Claire
67. Boyner
68. Network
69. Moda Di Centone
70. Panço
71. Perspective
72. Roman
73. Twist
74. Tergan
75. Que
76. Vena
77. Crispino
78. Esdesen
79. Jimmy Key
80. Vitali Hakko
81. Yimteks
82. Cacharel (Aydınlı Grup)
83. Pierre Cardin (Aydınlı Grup)
84. U.S. Polo ASSN (Aydınlı Grup)
85. Aydınlı
Ayakkabı – Terlik
1. Lescon
2. Kinetix
3. Dockers by Gerli
4. Scooter
5. Greyder
6. Lumberjack
7. Haangar
8. Letoon
9. Lig
10. Kemal Tanca
11. Muya
12. Polaris
13. Akım
14. Gezer
15. Arow
16. Twigy
17. Bambi
18. Flo
19. İnci
20. Orhan Gedikli
21. Nevzat Onay (* %100 deri)
22. Hammer Jack
23. Riccardo Colli
24. Vicco
25. King Paolo
26. Develi
27. Safir
28. Darkwood
29. Elispoly
30. M.P.
Ev Tekstili
1. Chakra
2. Tekzen
3. Home Store
4. Karaca Home
5. KRC – Karaca
6. Koçtaş
7. Zeynep Çeyiz
8. Sette Home Garden Office
9. English Home (%60 Türk)
10. Taç

Arçelik ve beko’nun %50 küsür hisesi israile ait olmasına rağmen Türk malı olarak tanıtıyorsunuz!..

Bisey soracaktim turk cips ve şampuan markalarini birde marshall boya markasi hangi ulkenin urunu ogrenebilirmiyim?? Cevaplarsaniz cok sevinirim

Bisey soracaktim turk cips ve şampuan markalarini birde marshall boya markasi hangi ulkenin urunu ogrenebilirmiyim?? Cevaplarsaniz cok sevinirim

Piyasada israil malı cok satılıyor ama gönül ister türk malı satışı daha iyi olsun

yerli malı yurdum malı her türk onu kullanmalı

değerli arkadaşlar müslüman pazarında salyangoz satılmaz bilinciyle hareket edersek ve yohidi mallarına devamlı boykot edip almazsak bizim ülkemizden yohidi markalar birer birer def olur gider. bu bilinçle hareket edelim almayalım şu yahidi markalarını ve mallarını inşallah…..saygılar.

Biobella israil malimi

Neyse ki bu markalar Türk Malıymış. İnşallah Türk Malları artar ve gittikçe Türkiye gelişir; Türk ürünleri artar.

MAHİR FURKAN ÇELİK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Türkiye’nin en keyifli, en renkli, en eğitici emlak sitesi

Temmuz 2018
P S Ç P C C P
« Eyl    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kategoriler

Son Yorumlar

online

web counter
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: