yerlİ malı yurdun malı

Bilinç mutlaka galip gelecekdir

Posted on: Ekim 21, 2008

Siz bütün stratejik kurumlarınızı, bankalarınızı, yabancılara kaptırdıysanız ekonominizi yabancılar elinde tutuyorsa sizin siyasi bağımsızlığınız yoktur. Ekonomisini elinde tutmayan hiçbir ülkenin bağımsızlığı yoktur. Tarih böyle der.

İhanete uğramış Türkiye’m

Sen, ben sahip çıkmayacağız, öbürümüz sahip çıkmayacak, diğerimiz nasıl olsa düşünen sahip çıkan vardır diyecek, bir diğerimiz benimle mi kurtulacak bu ülke düşüncesinde, bir bakmışız kimsenin bir şey düşündüğü ve sahiplendiği hiçbir şey yok, güzel ülkemiz gerçekten de yalnız, kendi vatandaşları tarafından da ihanete uğramış, terk edilmiş durumda.

Herkesin aklı bir karış havada. Özellikle de gençliğin. Üzerlerinde anlamını bile bilmedikleri abuk sabuk yabancı kelimelerden oluşan tişörtler, kıyafetler. Ruh hallerini tarif etmeye gerek var mı? Utanç duyuyorlar adeta yerli markalardan. Kendilerini dev aynasında görmekteler yabancı marka kullanmakla. Sömürülüyorsun ülke olarak ve buna sende katkıda bulunuyorsun, gurur mu duyuyorsun yabancı markalardan. Özenti demek ne demek, negatif anlamı; bir tarzı, iyi veya kötü olduğunu tartmadan benimsemek. sadece o tarzın birleştirdiği topluluğa girme çabasıdır genelde. herhangi bir düşünceyi kendinden bişey katılmadan benim diye kullanmak.
pozitif anlamı; herhangi birşeyi yapmaya heves etme, yapan gibi olmayı isteme, başka birinden gördüğünü aynen yapan insanlara özenti denir.

Türk tüketicileri yerli markaların üretilmediğinden yakınmakta. Yahu sen markete gidince yerli malına burun kıvıyorsun, yerli girişimcilerimiz nasıl kendi ülkesinin insanlarına güvenip yatırım yapsın.

  

Her yerde konuşalım 

Ailece konuşalım, arkadaş, dost ortamlarında konuşalım, sevgiliyle konuşalım, misafirlikte konuşalım kısada olsa yerli malının önemini. Ülkemiz adına ortak bir konudan bahsedelim, bilinçlendirelim birbirimizi. Göreceksiniz ki yerli malı kullanımı çok kolay ve hayatımızda hiç birşey değişmiyor. Değişen bir şey var aslında, yerli malı kullanarak bu ülkeyi gerçekten sevdiğinizi göstermiş oluyorsunuz önce kendinize sonra herkese, gururla, övünerek, ihanet etmediğinizi görüyor herkes. İlkönce 869 barkod koduyla başlayalım anlatmaya.

 

İnançlıyız

Biz millet olarak çok inançlı kişileriz. En sıkıntılı anlarımızda bile inşallah düzelir, işlerimiz iyiye gittiğinde maşallahı var, başımıza bir şey geldiğinde herşeyde bir hayır vardır diyerek yıllardır içimizde olan bu güçlü inanç sayesinde ayakta kalıyoruz, yıkılmıyoruz. Bu ülke inançlı insanlarımızn sayesinde kuruldu, bizlere emanet edildi. Çanakkale destanını okumanızda fayda var.

Türkiye gerçektende çok bereketli, güzellikleri bol olan, tarihiyle dünyaya nam salmış eşsiz bir ülke.

 

Sorumluluğumuz

Bu bir görev paylaşımıdır. Bizler ülkemizin kalkınması ve gelişmesi konusunda üzerimize düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirmek için çalışacağız. Ülkemiz adına çalışanları destekleyeceğiz, takım çalışmasına katkıda bulunacağız, bu anlamda bir ağ oluşturacağız. Milletimizin yerli malı kullanımı ve önemi konusunda bilgilenmesini ve bilinçlenmesini sağlamak görevimiz olacak.

 

Blogumuz

Bütün yazılarımızı basitleştirerek, teknik ve felsefi kavramlardan mümkün mertebe uzak tutarak yazmaktayız. Yerli malı kullanımı ve önemi konusunda birçok değerli hocalarımızın, uzman kişilerin ve yazarlarımızın makaleleri var yayınlanan. Bizler gündelik ve anlaşılabilir olma gayreti içerisindeyiz. Zaten herkes ayrıntılarını çok iyi biliyor, tekrar etmenin bir anlamı yok. Yeni açılacak portalımızda ise akademisyenlerimiz, hocalarımız, yazarlarımız, ünlü konuklarımız ve bu konuda uzman kişilerin içerik sağlaması ve destekleriyle ayrıntılı bilgilere yeterince sahip olacağız.

 

Son sözümüz

Dikiz aynasına bakıp araba sürülmez, önümüze bakalım yeni tarihler yazalım.

Yerli malı ve önemi Milli bir konu, Milli bir davadır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Türkiye’nin en keyifli, en renkli, en eğitici emlak sitesi

Ekim 2008
P S Ç P C C P
« Eyl   Kas »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popüler Yazılar

Kategoriler

Son Yorumlar

online

web counter
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: