yerlİ malı yurdun malı

Yüzyılın ilacına ´kan donduran´ teklif

Posted on: Eylül 9, 2008

Kanamanın boyutu ne şekilde olsursa olsun kesin sonuç veren mucize ilaç; Ankaferd´i bularak, tıp dünyasını sarsan Türk´e ruhsat için inanılmaz teklifler gelse de o Türkiye diyor…

Kanı saniyeler içinde durdurduğu için yüzyılın buluşu olarak nitelendirilen Ankaferd´in mucidi Hüseyin Cahit Fırat, yüzünü ilk kez Yeni Şafak Pazar´da gösteriyor. Dünyayı sallayan buluşun peşine düşen bir çok ülkenin teklif ettiği milyar dolarları elinin tersiyle iten Fırat, Ankaferd´i Türk malı damgasıyla piyasaya sundu. İşte dünyayı sallayan adam!

DIŞ BORÇ KANAMASINI DA DURDURABİLİR

Fırat Bey, sonunda hayallerini gerçekleştirdi ve Ankaferd´i geçtiğimiz aylarda yüzde 100 Türk sermayeli, ambalajı bile Türkiye´de yapılan, Türk patentli bir ilaç olarak piyasaya sundu.

Geçtiğimiz hafta İstanbul´da yapılan Dünya Hemofili Kongresi´ne ülkemizi temsilen Ankaferd katıldı. Ankaferd Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış ve Pazarlama Müdürü Anıl Değer´le kongrede sohbet etme imkanı buldum. Ankaferd´e olan ilginin bu kadar çok olmasının şaşırtıcı olmadığını söyleyen Anıl Bey´e göre Ankaferd´in ülkemize getireceği gelir Türkiye´nin dış borç açığını kapatabilecek düzeyde. Ankaferd´e ilgi oldukça yüksekmiş.

Dünyaya Türk insanının her alanda başarılı olduğunu gösterdiniz.

Dünyaya Türk insanının kalitesini gösterdiniz. 

Ne kadar teşekkür etsek azdır, biz yinede binlerce kez teşekkürler ediyoruz, ülkemizin çıkarlarını düşünen, ülkemiz adına çalışan, dünyada ülkemizi gururla temsil eden bu ülkenin insanına.

Herşeyden üstün tuttuğu ülkesini bir kağıt parçasıyla değiştirmeyen, ülkemiz insanıyla gurur duyuyoruz, övünüyoruz.

İnanıyoruz ki siz ve sizin gibiler bu ülkede var oldukça, sırtımız asla yere gelmeyecek.

İnanıyoruz ki Türkiye sizin gibi değerli insanlarıyla, geleceğe umutla bakacaktır.

Başarılarınızın devamını diliyoruz.

devamı

Yüzyılın ilacına ´kan donduran´ teklif

Kanamanın boyutu ne şekilde olsursa olsun kesin sonuç veren mucize ilaç; Ankaferd´i bularak, tıp dünyasını sarsan Türk´e ruhsat için inanılmaz teklifler gelse de o Türkiye diyor…

Kanı saniyeler içinde durdurduğu için yüzyılın buluşu olarak nitelendirilen Ankaferd´in mucidi Hüseyin Cahit Fırat, yüzünü ilk kez Yeni Şafak Pazar´da gösteriyor. Dünyayı sallayan buluşun peşine düşen bir çok ülkenin teklif ettiği milyar dolarları elinin tersiyle iten Fırat, Ankaferd´i Türk malı damgasıyla piyasaya sundu. İşte dünyayı sallayan adam!

Hakan her erkek çocuğu gibi erkekliğe ilk adımını atmak üzereydi. Aile mutluydu. Ama bilmedikleri bir şey vardı. Hakan hemofili hastasıydı. Kanaması bir türlü kesilmedi. Van Yüzüncü Yıl Tıp Fakültesi Hematoloji bölümüne götürüldü fakat kan durmuyordu. Her türlü tedavi denendi. Milyarlar tutan ilaçlar kullanıldı ama sonuç alınamadı. Tam 15 gün boyunca Hakan kanadı, kanadı. Hakan annesine “Anne ben ölecek miyim?” diye sorarken, neredeyse umut kesilmişken, Hacettepe Tıp Fakültesi´nde çalışmaları yapılan bir ilacı duyduklarını hatırladı doktorlar. İrtibat kuruldu, durum anlatıldı. Hematoloji bölümünden Şerafettin Kirazlı geldi. “Kolay, hallederiz” dedi. Cebinden bir tampon çıkarıp şaşkın ve umut dolu bakışlar altında Hakan´ın kanamalı bölgesine koydu. 3 sn. sonra kan durmuştu. Hakan´ın annesi birden ok gibi fırlayıp hocanın bacaklarına sarıldı. “Oğlumu kurtardın!”.

DÜNYAYI SARSAN İLAÇ

Yukarıda anlattığım ne bir masal, ne de bir hikaye, yaşanmış bir olay. Bu olayın kahramanı ise kanamayı durduran mucize sıvı Ankaferd´ti. Hakan Yargı mucize ilaç Ankaferd sayesinde ölümün eşiğinden döndü. Tıp dünyası da ismi bir anda kulaktan kulağa yayılan Ankaferd´le sarsıldı. Tamamen bitkisel içerikli, kendinden steril ve antibakteriyel olan Ankaferd, etki mekanizmasıyla dünyada bir ilkti ve muadili de bulunmuyordu. Dünyayı ayağa kaldıran Ankaferd yüzyılın buluşu olarak nitelendirildi. Hacettepe Üniversitesi Hematoloji Bölümü´nde yapılan testlerden sonra ilk Türk patentli ilaç olarak tarihe geçen Ankaferd´i bulan ve şimdiye kadar basından uzak kalmayı tercih eden iş adamı Hüseyin Cahit Fırat ilk kez bu haberle kamooyunun karşısına çıkıyor.

30 YIL ÜZERİNDE ÇALIŞTI

İstanbul´da yaşayan ve gözlerden ırak durmayı tercih eden Fırat, 1952 Malatya doğumlu. Hüseyin Cahit Fırat´ın şifalı bitkilere karşı özel bir merakı ve ilgisi var. Fırat´ın bu ilgisi, trafik kazalarında, askeri çatışmalarda yaşanan kan kaybından ölümlere karşı hassasiyetiyle birleşince ortaya Ankaferd çıkmış. Tabi pat diye değil. Her türlü dış kanamayı durduran Ankaferd, Hüseyin Cahit Fırat ve ekibinin 30 yıla yaklaşan çalışmalarının bir sonucu. Ankaferd, henüz ruhsat aşamasındayken Fırat´a pek çok yabancı ülkeden, Almanya´dan, Fransa´dan, Hollanda´dan, İsviçre´den, ruhsatını kendi ülkelerinde almaları için inanılmaz teklifler gelmiş. Bu teklifler arasında her türlü isteklerinin karşılanmasının yanı sıra, sınırsız para ve kayak pistlerinin yanında kurulacak binlerce metrekarelik çalışma alanları varmış. Suudi Arabistan Kralı´nın ailesinden biri Ankaferd´in ruhsatını Suudi Arabistan adına alabilmek için üç gün boyunca Türkiye´de kalıp, Hüseyin Cahit Fırat Bey´i ikna etmeye çalışmış ama Hüseyin Cahit Bey hiçbirini kabul etmemiş. Çünkü hep “Türkiye´nin yurt dışına ihraç edecek bir ürünü olsun” istemiş.

AMBULANSLARDA ZORUNLU

Bitkisel bir karışım olan Ankaferd´in içinde ısırgan otu, asma yaprağı, havlıcan, meyan kökü ve kekik bulunuyor. Bilinen bir yan etkisi yok. Kullanımı kolay olan ürün, tampon şeklinde herkes kanayan bölgeye uygulayabiliyor. Ampul şeklindeki ürünler ise ampulün kırılarak yaranın üzerine dökülmesi şeklinde kullanılıyor. Temizlenmesi gerekmiyor. Ankaferd´in Türkiye genelinde distribitörlükleri verildi. Acil servislerde ve ambulanslarda bulundurma zorunluluğu getirildi. Ankaferd eczanelerde bulabiliyor. Türkiye´deki hastanelerin de yüzde 25´ine ulaşılmış durumda.

DIŞ BORÇ KANAMASINI DA DURDURABİLİR

Fırat Bey, sonunda hayallerini gerçekleştirdi ve Ankaferd´i geçtiğimiz aylarda yüzde 100 Türk sermayeli, ambalajı bile Türkiye´de yapılan, Türk patentli bir ilaç olarak piyasaya sundu.

Geçtiğimiz hafta İstanbul´da yapılan Dünya Hemofili Kongresi´ne ülkemizi temsilen Ankaferd katıldı. Ankaferd Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış ve Pazarlama Müdürü Anıl Değer´le kongrede sohbet etme imkanı buldum. Ankaferd´e olan ilginin bu kadar çok olmasının şaşırtıcı olmadığını söyleyen Anıl Bey´e göre Ankaferd´in ülkemize getireceği gelir Türkiye´nin dış borç açığını kapatabilecek düzeyde. Ankaferd´e ilgi oldukça yüksekmiş. Anıl Bey Ankaferd´in neden önemli olduğunu şöyle anlatıyor.“Hemofili hastalarının kesik durumunda damar içi iğnelerden uygulaması lazım. Bunun yerine Ankaferd çare oluyor, üstelik kişi kendisi uygulayabiliyor. Mide kanamalarında ameliyat gerekiyordu. Şimdi Ankaferd tatbik edilmesi yeterli oluyor. Durdurulması çok zor olan dalak ve karaciğer kanamalarında da Ankaferd kurtarıcı rolü üstleniyor. Diğer ürünler kanamayı yavaşlattığını iddia ederler. Ankaferd birkaç saniyede durduruyor. Yani alanında tek ve en tepede duruyor.”

FIRAT YANIK AĞRILARINA DA ÇARE BULACAK

Hüseyin Cahit Fırat, yüzde 100 Türk sermayeli Ankaferd şirketinin CEO´su ve İcra Kurulu Başkanı görevini, Mustafa Atmaca ise Yönetim Kurulu Başkanı görevini üstlenmiş. Türkiye´de kalmakta ısrar ettikleri için mutlular. Sağlık Bakanlığı ve İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğü´nün desteklerini gördüklerini söylüyorlar. Anıl Bey, Hüseyin Cahit Fırat´ın 7 yeni ürününe daha ruhsat almak üzere olduklarını müjdeliyor. Bunlardan biri çok ciddi derecede yanıklar olan ve aşırı derecede ağrı veren 3. derece yanık ağrıları için. Anıl Bey, yeni ürünlerinin bu yanık ağrılarını 21 dakikada geçirdiğini söylüyor. Sedef hastalığı ve kozmetik üzerine de çalışmaları var.

Yeni Şafak – Pazar

Reklamlar

1 Response to "Yüzyılın ilacına ´kan donduran´ teklif"

Selamlar
bu ürünü bulan Hüseyin Bey den Allah razı olsun. İnsallah ulkemiz Anıl bey in dediği gibi dış borcunu öder kurtulue.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Türkiye’nin en keyifli, en renkli, en eğitici emlak sitesi

Eylül 2008
P S Ç P C C P
« Ağu   Eki »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kategoriler

Son Yorumlar

online

web counter
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: